Europos treko čempionatas: Lietuvos atstovams keirine nepavyko prasibrauti į pusfinalius

Paskutinę Glazge (Jungtinė Karalystė) surengto Europos dviračių treko čempionato dieną – antradienį – keirino rungtyje dalyvavo trys Lietuvos atstovai, tačiau nė vienam jų nepavyko patekti į antrąjį etapą (tarp 12-os geriausiųjų).

Moterų keirino rungties (22 dalyvės) pirmojo etapo trečiajame važiavime 2010 metų pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė Simona Krupeckaitė liko trečia. Lietuvę aplenkė pasaulio čempionė belgė Nicky Degrendele ir britė Sophie Capewell. Simona pranoko Vokietijos, Ispanijos ir Italijos dviratininkes. Pirmojo etapo ketvirtajame važiavime Miglė Marozaitė, aplenkusi tik Ukrainos atstovę, liko penkta. Miglė nusileido Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos ir Ispanijos dviratininkėms. Į antrą etapą – pusfinalį – iš keturių važiavimų iškart pateko po dvi geriausias dviratininkes, o likusioms teko dalyvauti paguodos varžybose. Jų keturių važiavimų nugalėtojos iškopė į pusfinalį. S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė trečiajame bei ketvirtajame paguodos važiavimuose buvo trečios. Simona aplenkė Italijos atstovę, o į priekį praleido Ukrainos ir Čekijos dviratininkes. Miglė taip pat pranoko varžovę iš Italijos, o nusileido Rusijos ir Airijos atstovėms.

Vyrų keirino rungties (27 dalyviai) pirmojo etapo pirmajame važiavime Svajūnas Jonauskas finišavo trečias. Lietuvis nusileido Ukrainos ir Baltarusijos atstovams, o pranoko Italijos, Belgijos ir Rusijos dviratininkus. Pirmajame paguodos važiavime Svajūnas, praleidęs į priekį prancūzą Quentin Lafargue, liko antras. Mūsų šalies atstovas aplenkė Ispanijos ir Azerbaidžano dviratininkus.

S. Krupeckaitė, M. Marozaitė ir S. Jonauskas pasidalijo 13 vietą.

Pernai Europos čempionate keirino rungtyje S. Krupeckaitė iškovojo sidabro medalį.

Keirino rungtyje (6 ratai) dviratininkai startuoja paskui specialiu mopedu važiuojantį greičio reguliuotoją, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Iki finišo likus trims ratams lyderis pasitraukia, leisdamas dviratininkams lenktyniauti likusį nuotolį.

Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.

Lietuvos dviratininkų užimtos vietos Europos treko čempionate Glazge:

6 vieta – Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė (komandų sprintas, 10 ekipų)

8 vieta – Vasilijus Lendel (sprintas, 29 dalyviai)

11 vieta – Miglė Marozaitė (sprintas, 22 dalyvės)

13 vieta – Olivija Baleišytė (daugiakovė, 21 dalyvė)

13 vieta – Simona Krupeckaitė (keirinas, 22 dalyvės)

13 vieta – Miglė Marozaitė (keirinas, 22 dalyvės)

13 vieta – Svajūnas Jonauskas (keirinas, 27 dalyviai)

14 vieta – Olivija Baleišytė (skrečas, 22 dalyvės)

16 vieta – Kristina Kazlauskaitė (atkrintamosios lenktynės, 19 dalyvių)

21 vieta – Svajūnas Jonauskas (sprintas, 29 dalyviai)

25 vieta – Kristina Kazlauskaitė (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės, 25 dalyvės)

Kristina Kazlauskaitė grupinėse lenktynėse dėl taškų (21 dalyvė) neklasifikuota.