Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Europos čempionatas – prie Karibų jūros

Šiandien prasidedančiame Europos čempionate Lietuvai atstovaus nemažas būrys sportininkų. Kol kas tiksliai aiškūs tik dviejų – sprinto -rungčių dalyviai.Asmeniniame sprinte ir keirine rungsis Simona Krupeckaitė, Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė, Svajūnas Jonauskas, Vasilijus Lendelis.

Olimpiniame komandų sprinte varžysis S. Krupeckaitė ir G.Gaivenytė-Mikalajūnė.

Šių rungčių dviratininkus treniruoja S.Krupeckaitės vyras Dmitrijus Leopoldas. Būtent iš savo sutuoktinės jis tikisi geriausio rezultato, nors ji tik nesenai grįžo į treką po motinystės atostogų.

Tempo rungčių sportininkus ruošia Antanas Jakimavičius. Kol kas galutinis sąrašas nepaskelbtas. Varžybose pretenduoja dalyvauti:

Komandų persekiojimo lenktynės – Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė, Vaida Pikauskaitė, Daiva Tušlaitė, Edita Mazurevičiūtė.
Omniumas  – A.Trebaitė, D.Tušlaitė, V.Sereikaitė.
Skrečas – V.Pikauskaitė, D.Tušlaitė, E.Mazurevičiūtė, V.Sereikaitė.
Lenktynės dėl taškų – D. Tušlaitė, V. Pikauskaitė, E. Mazurevičiūtė.
Asmeninės persekiojimo lenktynės – V. Sereikaitė, E. Mazurevičiūtė, D. Tušlaitė, V.Pikauskaitė.
A.Jakimavičiaus grupėje dviračių sporto bendruomenė daug dėmesio skiria komandų persekiojimo lenktynėms. Į šios rungties varžybas Europos čempionate patenkama be atrankos barjero, tad Lietuvos rinktinei žemyno pirmenybės bus pirmas oficialus startas komandų persekiojimo lenktynėse šį sezoną. Treneris neslepia ambicijų iškovoti kelialapį į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.Kaip visada, laukiama gerų rezultatų iš Aušrinės Trebaitės, tarp lyderių gali atsidurti ir Daiva Tušlaitė. Europos jaunių čempionė Edita Mazurevičiūtė puikiai važiuoja omniumą ir grupines lenktynes dėl taškų, bet treneris ją mato tik taip komandinio persekiojimo specialistę.

Besirengdami pirmenybėms dviratininkai ilgą laiką praleido stovyklose užsienyje. Tik čempionato perkėlimas už Atlanto sudarė nemažai finansinių ir logistinių sunkumų. Nes paprastai Europos čempionatas vyksta spalio pabaigoje žemyninėje Europos dalyje, o dabar prancūzai viską perkėlė į Karibų jūros salą Gvadalupę. Išlaidos padidėjo beveik keturis kartus, taip pat atsirado iššūkių inventoriaus ir kitos technikos pervežimui už Atlanto.
Varžybos kiek neįprastai vyks atvirame 330 metrų ilgio treke, o ne kaip įprasta dengtame 250 metrų. Anot pranešimų, oro sąlygos labai prastos, tvanku, lyja, visur telkšo balos.Šių metų čempionate lietuviai tikisi sėkmingo pasirodymo, nes pernai nestartavo S.Krupeckaitė, persekiojimon lenktynių komanda buvo ne stipriausios sudėties, o S.Jonauskas ir V.Lendelis buvo tik ką perėję iš jaunių į vyrų sportą.

Šiemet mūsų šalies atstovai nedalyvavo planetos treko pirmenybėse, tad Europos čempionatas jiems bus pagrindinis startas.
Spalio 10-12 d. Panevėžyje turėjo vykti Lietuvos treko čempionatas, bet dėl pakeistos Europos treko čempionato vietos ir datos jis buvo atšauktas.Sportas.info