Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Ardėnų klasikuose” geriausiai pasirodė A.Valverde

Alejandro ValverdeSekmadienį Belgijoje dviratininkų lenktynėmis “Liege-Bastogne-Liege” baigėsi savaitę trukusi “Ardenų klasikų” serija, kurioje varžėsi ir Ramūnas Navardauskas iš “Garmin-Sharp” bei Ignatas Konovalovas iš “MTN-Qhubeka” komandos.
“Ardenų klasikų” seriją sudaro jau  beveik 50 metų organizuojamos trys pasaulinio turo serijos lenktynės. Praėjusį sekmadienį dviratininkai rinkosi Olandijoje kur startavo 49-osios “Amstel Gold Race” lenktynės, trečiadienį dviratininkai turėjo įveikti beveik 200 km ir pabaigoje įveikti legendinę Huy įkalnę “La Fleche Wallonne” lenktynėse, o vakar sekmadienį “Ardėnų klasikų” serija finišavo Belgijos mieste Liege, “Liege-Bastogne-Liege” lenktynėse.

Pirmosiose lenktynėse nedalyvavo I.Konovalovo komanda, o R.Navardauskui ir “Garmin-Sharp” ekipai pirmas Ardėnų startas nesusiklostė. 251,4 km trasoje iš Maastrichto į Valkenburgą geriausiai iš lietuvio komandos pasirodė vokietis Fabianas Wegmannas, kuris finišavo 14-tas. Lenktynes laimėjo pasaulio čempionas Philippe’as Gilbertas iš “BMC Racing Team”.

Po nesėkmingo starto Olandijoje, R.Navardausko ekipa tikėtoji atsigriebti trečiadienį 78-osiose “La Flache Walone” lenktynėse. O pats R.Navardauskas iniciatyvos ėmėsi nuo pat lenktynių pradžios, kuomet pabėgo nuo grupės ir lenktynėse pirmavo net 167 km.

Deja, bet su lietuviu kartu į priekį nuvažiavo tik du dviratininkai, o priekyje dar laukė ne viena stati įkalnė, tad išlaikyti pranašumą ir nugalėti lenktynėse buvo beveik neįmanoma. Tačiau lietuvio darbas veltui nenuėjo. Dėka to, kad R.Navardauskas važiavo priekyje, komanda išsaugojo daug jėgų ir lenktynių pabaigoje airis Danielis Martinas nusileido tik ispanui Alejandro Valverdei iš “Movistar Team” komandos, o olandas Tom-Jelte’as Slagteris finišavo penktoje vietoje.

I.Konovalovui lenktynės susiklostė nesėkmingai, geriausias komandos pasiekimas tik 74-a Merhawio Duduso vieta, o pats Lietuvos lenktynėse nefinišavo.

Vakar (sekmadienį) Belgijoje “Ardėnų klasikai” finišavo Liege mieste. R.Navardausko komandos draugas D.Martinas praėjusiais metais finišavęs pirmas, šiemet važiavo pirmu numeriu ir ginė nugalėtojo titulą. Iki finišo likus apie 300 metrų, pirmavęs ir puikius šansus nugalėti turėjęs D.Martinas, apmaudžiai griuvo finišavo tik 39-tas.

R.Navardauskas su grupe važiavęs beveik visą distanciją, likus 32 km išvažiavo į priekį ir bandė išardyti grupę. Vėliau grižęs į grupę lydėjo D.Martiną ir likus iki finišo apie 8 km nusiėmė. I.Konovalovas taip pat lenktynių nebaigė, o jo komandoje geriausiai pasirodė Sergio Pardilla Bellon, kuris finišavo 58-oje vietoje.

Lenktynes laimėjo Aidžio Kruopio komandos draugas australas Simonas Gerransas iš “Orica GreenEDGE” komandos, kuris 262,9 km trasą įveikė per 6 val 37 min ir 43 sek.  Visos “Ardenų klasikų” serijos nugalėtoju tapo ispanas A.Velverde, kuris “Amstel Gold Rcae” lenktynėse buvo 4-tas, nugalėjo “La Flache Wallonne” bei antras liko “Liege-Bastogne-Liege” lenktynėse.