Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Be konkurencijos – M.Stasikėlis nugalėjo dvi dienas iš eilės (VIDEO)

Martynas StasikelisŠeštadienį netoli Vilniaus finišavo “Pavasario pirmenybės”, kuriose jaunių vaikinų grupėje dvi dienas sau lygių neturėjo Vilniaus Sietyno sporto mokyklos auklėtinis Martynas Stasikėlis. Jaunasis vilnietis vakar visą 92 km trasą įveikė su grupe ir atitrūko tik pačioje lenktynių pabaigoje. Šiandien M.Stasikėlis pusę, iki 69 km sutrumpintos distancijos dalį įveikė su  pagrindine grupe, vėliau pasivijo lyderius, o pabaigoje atitrūko ir vienas kirto finišo liniją.

Jaunių grupės lenktynės šiandien (šeštadienį) klostėsi daug aktyviau nei vakar. Jau nuo trečio lenktynių kilometro prasidėjo sportininkų atakos, bet rimtesnių nuvažiavimų nebuvo.  Įveikus 12 km netoli priekyje buvusius Arūną Lendel, Joną Ališauską, Kristijoną Raubą, Eimantą Riaubį bei paskutinį prie lyderių prisijungusį M.Stasikėlį , pavijo pagrindinė grupė.

Pagrindinė lyderių grupė susiformavo dar po 20 km, kuomet į priekį nuvažiavo A.Lendel, Katažina Sosna, J.Ališauskas ir  Emilis Kareivą. Grupėje likęs M.Stasikėlis kurį laiką važiavęs su grupę ir kelis kartus buvęs jos priekyje, vėliau nusprendė, kad lengviau bus pabėgti ir prisijungti prie pabėgėlių grupės nei visus atvežti iki lyderių.

Į grupę grįžus K.Sosnai ir E.Kareivai, priekyje liko du vilniečiai M.Stasikėlis ir J.Ališauskas bei panevėžietis A.Leldel.  Pagrindinėje grupėje likę klaipėdiečiai ir kauniečiai užuot padidinę tempą ir kartu bandę vytis lenktynių lyderius, organizavo atakas.

Po kelių nesėkmingų bandymų, trenerio paragintas penktadienį labai aktyvus buvęs Mindaugas Strokas, spurtavo ir atitrūkęs nuo grupės ėmė artėti prie lyderių. Likus 13 km iki finišo, M.Strokas nuo M.Stasikėlio grupės atsilikinėjo daugiau nei minutę, o grupė lyderiams pralošinėjo beveik tris minutes.

Grupėje likę Klaipėdos ir Kauno atstovai ir toliau karts nuo karto bandė organizuoti nuvažiavimus, bet visi bandymai buvo nesėkmingi. Iki finišo likus 7,5 km rimčiausią ataką grupėje inicijavo Gintaras Svetikas iš Kauno, netrukus prie jo prisijungė dar du dviratininkai, bet nei kilometro nepirmavę jie buvo grąžinti į grupę.

Lenktynes laimėjo nuo lyderių grupės pabaigoje atitrūkęs M.Stasikėlis. Nugalėtojui pralaimėję 17 sek antras finišavo vilnietis J.Ališauskas, trečias liko panevėžietis A.Lendel. Kaunietis M.Strokas finišavo 4-tas, nuo nugalėtojo atsilikęs 3 min ir 28 sek. Pagrindinės grupės finišą laimėjo ir penktas  liko Utenai atstovavęs Gerardas Seniūnas.

Moterų grupėje, kurios varžėsi kartu su jauniais, nugalėtoja tapo Milda Jankauskaitė (Forno D’Asolo – Astute, Panevėžys), antra liko K.Sosna ir trečia Rasa Pocytė, abi atstovavo Vilniaus Sietyno sporto mokyklai.

Visus tris ratus su jaunučių vaikinų pagrindine grupe važiavusios jaunės dėl nugalėtojos titulo, antroje “Pavasario pirmenybių” dienoje, aiškinosi paskutiniuose metruose. Sekundės dalies persvara pergalę iškovojo panevėžietė Ema Manikaitė, antra liko Ernesta Strainytė iš Šilalės, o trečia Karolina Bačėnaitė iš Klaipėdos.  Po finišo savo pergale neabejojusiai E.Strainytei teko nusivilti. Dviratininkės  treneris Kęstutis Česaitis peržiūrėjęs vaizdo įrašą patvirtino, šilalietė finišo liniją kirto antra.

Jaunučių vaikinų grupėje kaip ir vakar dominavo Klaipėdos Viesulo sporto centro auklėtiniai. Jiems ir šeštadienį pavyko nuvažiuoti nuo grupės, tik šiandien prie lyderių neprisijungė kitų miestų atstovai. Vakar  buvęs trečias šiandien ant apdovanojimų pakilos pirmas lipo Arvydas Birenis, antras liko Mantas Ruokis ir trečias finišavo Kazimieras Ramonas. Lyderių grupėje buvo ir dar vienas klaipėdietis Edvinas Mikašauskas, bet jis liko per žingsnį nuo medalio.

Penktadienį puikiai važiavusios jaunutės mergaitės, šiandien (šeštadienį) buvo pasyvios, grupės tempas buvo lėtas, aktyvių veikmų daug nebuvo ir visa darni grupė atvažiavo į finišą. Finišo tiesiojoje greičiausia buvo klaipėdietė Gabrielė Jucevičiūtė, antra liko Aistė Akucevičiūtė iš Vilkaviškio, o trečia finišavo taip pat klaipėdietė Regina Stegvilaitė.