Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

R. Navardauskas: tikiuosi ateis ir mano diena

ramunas-navardauskas-519470c5c2653
26-erių metų Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas yra vienas mėgiamiausių „Garmin-Sharp“ komandos narių. Pagarbą sportininkas užsitarnavo aktyviu darbu tiek treniruotėse, tiek varžybose. Nors varžybose triumfuoti pavyksta retai, atsiradus tokiai progai, lietuvis ją puikiai išnaudoja.

R. Navardauskas yra laimėjęs keletą „World Tour“ lenktynių etapų ir yra pavojingas kalnuotesniuose etapuose. „Bitėdžio barsuko“ pravardę turintį lietuvį kalbino „Cycling Updates“.

– 2013 metais tu laimėjai du etapus, vieną „Tour of Romandy“ ir vieną „Giro d’Italia“. Paskutinis buvo tavo pirmas asmeniškai laimėtas „Gran Tour“ etapas (Gran Tour – tai trys prestižiškiausios ir sunkiausios dviračių lenktynės pasaulyje – „Giro d’Italia“, „Tour de France“ ir „Vuealta a Espana“). Kuo svarbi tau buvo ši pergalė ir ar ji kaip nors pakeitė tavo gyvenimą?

– Taip pakeitė – pradėjau labiau tikėti savimi. Prieš šią pergalę buvau tik pagalbininkas kitiems vaikinams. Kai tu matai, kad gali laimėti, tuomet pradėti žiūrėti į priekį ir darai tai vėl. Dabar žinau, kad tai įmanoma.

– 2011 metais tu laimėjai „Tour de France“ etapą komandinėse atskiro starto lenktynėse. Po tokios pat pergalės „Giro d’Italia“ lenktynėse tu apsivilkai rožinius lyderio marškinėlius. Gali palyginti šituos laimėjimus su pergalėmis 2013 metais? Ir kurie svarbiausi tau?

– Man kiekviena pergalė yra pergalė. Aš buvau labai laimingas, kai mes („Garmin-Sharp“ komanda) laimėjome atskiro starto komandines lenktynes 2011 metų „Tour de France“. Aš taip pat buvau labai laimingas ir 2012 metų „Giro d’Italia“ pergale. Žinoma Italijoje apsivilkau rožinius marškinėlius, bet jaučiausi daugiau taip, jog tai komandos pasiekimas. Taigi aš didžiavausi savo komanda ir buvau kiek sugėdintas kad lyderio marškinėlius gavau tik aš vienas. Bet vėliau kaip matėme tai buvo tik pradžia – Ryderis Hesjedalis jų mums iškovojo daug.

– 2013 metų 17-ame „Giro d’Italia“ etape tu manei kad laimėjai dar vieną etapą, bet nežinojai kad, Govanni Visconti buvo pabėgęs ir vienas laimėjo etapą. Kur tuomet buvo komunikacijos problemos?

– Tą rytą aš buvau labai pavargęs ir per skubėjimą pamiršau radiją. Lenktynių pabaigoje mes važiavome į kalną, keli dviratininkai atakavo, kiti buvo pavyti grupės. Aš maniau mes pirmaujame ir po finišo tris sekundes maniau, kad aš nugalėjau. Nebuvau labai nusivylęs, antra vieta taip pat yra gerai. Bet kokiu atveju gavau gerą pamoką.

– Po „Giro d’Italia“ lenktynių tu taip pat startavai ir „Tour de France“. Ar sunku startuoti dvejuose Grand turuose iš eilės?

– „Po „Giro d’Italia“ aš jaučiausi pavargęs, tad turėjau šiek tiek pailsėti. Ir tuomet pradėjau ruoštis „Tour de France“ lenktynėms. Sunku buvo priversti savo variklį vėl dirbti. Pradėjęs „Tour de France“ lenktynės jaučiausi kiek pavargęs. Tai labai stipriai jautėsi paskutinę savaitę.

– Po „Tour de France“ lenktynių daug startų nebebuvo, nebepasiekei gerų rezultatų. Tai buvo planuota ar jauteisi pavargęs?

– Taip, po „Giro“ ir „Turo“ jaučiausi pavargęs visą sezoną. Visus metus buvo blogas oras ir aš kelis kartus susirgau. Tuomet dalyvavau keliose didelėse lenktynėse, kuriose ir sumokėjau sunkaus sezono kainą.

– Tu turi talentą varžydamasis kalnuose, finišuojant, atskiro starto lenktynėse ir galiausia mažuose kalnuose bei ant akmenuoto grindinio – esi labai universalus. Kokios specializacijos dviratininku pats save apibūdintum?

– Aš manau, kad kiekvienos lenktynės yra svarbios. Aš bandau daryti geriausia ką moku ir aš mėgstu būti komandos žaidėjas. Kartais lenktyniauji ir padedi svarbiems vyrukams, kartais pats gauni šansą.

– Tavo pravardė yra „bitėdis barsukas“. Kaip ši pravardė atsirado ir ar ji tau patinka?

– Už tai turėčiau būti dėkingas savo komandos draugams. Manau. kad tai buvo Davido Zabriskio idėja. Na, bet aš džiaugiuosi tokiu vardu. Tai atėjo iš „youtube“. Ten yra vienas trumpas filmukas apie bitėdį barsuką. Jam niekas nerūpi, taigi keli vyrukai galvoja, kad man tai tinka.

– Ar jau žinai savo 2014 metų lenktynių programą?

– Šiais metais jau startavau „Tour of Dubai“ lenktynėse. Dabar ruošiuosi „Paris-Nice“ lenktynėms, vėliau dalyvausiu „Milan-SanRemo“ ir taip toliau. Bet visada viskas gali keistis.

– Tu dabar žinomas kaip dviratininkas, kuris sunkiai dirba savo komandos draugams, bet kai turi šansą pasieki labai gerų rezultatų. Kokie tavo asmeniniai tikslai 2014 metams?

– Viskas priklauso nuo mano komandos sprendimo. Mes startuojame lenktynėse aštuoniese ir direktorius nurodo koks bus lenktynių planas. Tikiuosi mano diena ateis.

– Kokios tavo ambicijos likusiai karjeros daliai?

– Dviratininko karjera yra labai trumpas periodas. Šiam momentui aš tiesiog mėgaujuosi. Mes pamatysim, ką mums atneš ateitis. Dabar aš noriu pamatyti kur yra mano ribos, tai labiausia mane motyvuoja.