P. Šiškevičius sensacingai triumfavo Lietuvos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse

Paulius ŠiškevičiusLietuvos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtoju sensacingai tapo vos 20 metų Paulius Šiškevičius. Jis 162,5 km distanciją įveikė  per 3 valandas 46 min ir 45 s.

Nuvažiavus apie 10 km į priekį išsiveržė keturių dviratininkų grupė, kurią sudarė Žydrūnas Savickas, Darijus Džervus, Vytautas Kaupas ir Ričardas Turskis. Didžiausias skirtumas nuo pagrindinės grupės, kurią pavyko ketveriukei sukaupti buvo kiek didesnis nei 5 min.

Visgi besivejančių grupėje lyderio vaidmens ėmėsi Ramūnas Navardauskas, kuris pradžioje su Evaldas Šiškevičiumi, o paskui su Aidu Kruopiu pradėjo tirpdyti atsilikimą. Įveikus 80 km atotrūkis buvo 3 min ir 40 s.

Likus važiuoti 70 km nuo lyderių grupės atsiliko R. Turskis, kuris netrukus atsiliko ir nuo pagrindinės grupės. Tuo metu skirtumas tarp lyderių ir pagrindinės grupės siekė 2 min ir 40 s. Dar po 15 km. skirtumas sumenko iki 70 s.

Kuomet sportininkai įveikė per 100 km pagrindinė grupė pavijo lyderius ir lenktynių tempas krito. Tuo pasinaudojo Paulius Šiškevičius ir Raumondas Rumšas jaunesnysis, kurie vėl kiek atitrūko nuo pagrindinės grupės. Likus 37 km nuo grupės atitrūko P. Šiškevičius ir Ž. Savicku, jų persvara siekė 27 s.

Likus 25 km iki finišo 10 sekundžių persvarą įgijo Ž. Savickas, D. Džervus, P. Šiškevičius ir Igantas Konovalovas. Alytiškis Ž. Savickas iš lyderių grupės iškrito likus 15 km iki finišo ir lenktynes tęsė vienas. Lyderių trio pagrindinę grupę tuo metu lenkė 46 sekundėmis.

Finišo tiesiojoje greičiausias buvo P. Šiškevičius. Sidabru pasipuošė D. Džervus, o I. Konovalovas tenkinosi bronzos medaliu.

„Lenktynių pradžioje laimėti nesitikėjau. Varžybų metu buvo sunkių akimirkų, tačiau vėliau susitvarkiau taip, kad užtektų jėgų ir laimėčiau, – po finišo kalbėjo P. Šiškevičius. – Mano varžovai buvo labai patyrę. Aš prieš mėnesį turėjau svarbias lenktynes Prancūzijoje, kurioje padariau klaidų, o dabar iš jų pasimokiau.“

Vienas geriausių šalies dviratininkų Ramūnas Navardauskas užėmė 4-ąją vietą. Marius Bernatonis finišavo 6-as, Gediminas Bagdonas – 9-as, Raimundas Rumšas – 13-as, Aidis Kruopis – 14-as, Žydrūnas Savickas – 15-as.

Jaunių 125 km distanciją pirmasis įveikė Martynas Stasikėlis iš Vilniaus, kuriam užteko 2 valandų, 55 min,  36 s ir 33 šimtosios. Sidabru pasipuošė Gintaras Svetikas, kurio laikas buvo 2 valandos, 55 min, 36 s ir 57 šimtosios. Bronzą laimėjo Gerardas Seniūnas distanciją įveikęs per 2 valandas, 55 minutes, 37 s ir 57 šimtosios.

Veteranų virš 30 metų amžiaus grupėje geriausias buvo Tadas Malinauskas, kuris 87,5 km distanciją įveikė per 2 valandas ir 9 min. Klasėje virš 40 metų greičiausias buvo Raimundas Rumšas (2 valandos, 9 min,15 s ir 47 šimtosios).

Absoliučiai geriausią rezultatą veteranų varžybose parodė Edmundas Peseckis, kuris grupėje virš 50 metų distanciją įveikė per 2 valandas, 9 min ir 15 s. Virš 60 metų geriausias buvo Alfredas Vaitkus, kuris finišą pasiekė po 2 valandų, 17 min. ir 43 s.