Pasaulio čempionate R.Navardauskas finišavo 15-as, Ž.Savickas ilgai važiavo lyderių ketverte

Savickas pasaulio cempionateSekmadienį Ispanijoje baigėsi pasaulio plento dviračių čempionatas. Paskutinę dieną surengtos vyrų grupinės lenktynės, kuriose dalyvavo trys Lietuvos sportininkai. 254,8 km lenktynėse 15-ą vietą užėmė puikią sportinę formą šiemet demonstruojantis Ramūnas Navardauskas. Lietuvis distanciją įveikė per 6 valandas 29 minutes 7 sekundes ir vos 7 sek. atsiliko nuo lyderių grupės, kurioje buvo 6 dviratininkai.

Nemažą lenktynių dalį lyderių ketverte važiavo kitas Lietuvos dviratininkas Žydrūnas Savickas. Jis kartu su dar trimis dviratininkais atitrūko lenktynių pradžioje ir prieš pagrindinę grupę buvo įgijęs daugiau nei 14 min. persvarą. Visgi, likus apie 70 km pelotonas pavijo pabėgėlius, o Ž.Savickas galiausiai nebaigė lenktynių.

Finišo pasiekti nepavyko ir trečiajam Lietuvos atstovui Ignatui Konovalovui. Aukso medalį iškovojo lenkas Michalas Kwiatkowskis. Jis sprinte link finišo aplenkė australą Simoną Gerransą ir ispaną Alejandro Valverdę. 24-erių metų lenkas pernai su „Omega Pharma-Quick Step“ komanda tapo pasaulio čempionu.

Moterų grupinėse lenktynėse visos lietuvės nepasiekė finišo

Pasaulio plento dviračių čempionate šeštadienį surengtos moterų grupinės lenktynės, kurios nesėkmingai susiklostė Lietuvos sportininkėms. Milda Jankauskaitė, Daiva Tušlaitė ir Katažina Sosna buvo tarp dviratininkių, kurios pateko į vieną iš griūčių, todėl negalėjo baigti lenktynių. Dėl įvairių incidentų lenktynes baigė vos 59 sportininkės. 127,4 km distancijoje triumfavo prancūzė Pauline Ferrand-Prevot.

Ji finišavo per 3 valandas 29 minutes 21 sekundę ir paskutiniuose metruose aplenkė vokietę Lisą Brennauer ir švedę Emmą Johansson. 22-ejų metų P.Ferrand-Prevot iškovojo skambiausią karjeros pergalę. Iki šiol ji buvo tapusi pasaulio jaunimo čempione, bet tokios svarbos pergalių suaugusiųjų grupėje dar nebuvo pasiekusi. Tuo tarpu L.Brennauer Ispanijoje jau antrą kartą pateko tarp prizininkių. Kiek anksčiau vykusiose atskiro starto lenktynėse vokietė neturėjo lygių ir pasidabino aukso medaliu.

Jaunosios Lietuvos dviratininkės pasaulio čempionate liko toli nuo lyderių grupės

Ketvirtadienį surengtos jaunių merginų (iki 18 metų) 72,8 km grupinės lenktynės. Šiose lenktynėse startavo ir trys lietuvės, bet jos ženkliai atsiliko nuo lyderių grupės. Milda Aužbikavičiūtė (2:10:48 val.) užėmė 50-ą vietą, Ema Manikaitė (2:12:42) buvo 57-a, o Ernesta Strainytė (2:12:42) finišo liniją kirto 63-ia.

M.Aužbikavičiūtė 7 min. 49 sek. pralaimėjo lyderių grupei, kurią sudarė 18 dviratininkių. Aukso medalį iškovojo danė Amalie Dideriksen (2:02:59). Čempionės titulą apgynusi Danijos sportininkė sprinte link finišo sugebėjo aplenkti italę Sofią Bertizzolo ir lenkę Agniešką Skalniak. Lenktynes pradėjo 93 dviratininkės, o finišą pasiekė 85 sportininkės.

I.Konovalovas pranoko R.Navardauską

Trečiadienį surengtose vyrų atskiro starto lenktynėse savo jėgas išmėgino lietuviai Ignatas Konovalovas ir Ramūnas Navardauskas. 47,1 km distancijoje I.Konovalovas užtruko kiek daugiau nei 1 valandą (1:00:14) ir užėmė 39-ą vietą, o R.Navardauskas buvo kiek lėtesnis (1:00:57) ir tenkinosi 49-a pozicija tarp 63 finišavusių sportininkų.

Aukso medaliu pasidabino britas Bradley Wigginsas (56:25), kuris 26 sek. aplenkė ilgai šioje disciplinoje dominavusį vokietį Tony Martiną. Būtent T.Martinas laimėjo tris ankstesnius pasaulio čempionatus. Bronza pasidabino 40 sek. atsilikęs Tomas Dumoulinas iš Nyderlandų. Patyręs 34-erių metų B.Wigginsas 2012 m. tapo „Tour de France“ čempionu ir laimėjo Londono olimpinių žaidynių atskiro starto lenktynes. Tuo tarpu pasaulio čempionatuose jam iki šiol buvo pavykę iškovoti du sidabro medalius – 2011 m. ir 2013 m.

Lietuvos dviratininkės pasaulio čempionato atskiro starto lenktynėse liko ketvirtajame dešimtuke

29,5 km distancijoje kiek geriau pasirodė D.Tušlaitė. Ji finišą pasiekė per 43 minutes 4 sekundes ir užėmė 33-ią poziciją tarp 47 sportininkių. K.Sosna trasoje užtruko 33 sek. ilgiau (43:37) ir tenkinosi 39-a vieta. Pasaulio čempionės titulą iškovojo vokietė Lisa Brennauer (38:48). Jai 18 sek. pralaimėjo ukrainietė Žana Solovej, o 21 sek. atsiliko amerikietė Evelyn Stevens.

Čempionės titulą gynusi Nyderlandų sportininkė Ellen van Dijk (39:59) šį kartą užėmė 7-ą vietą. 26-erių metų vokietė pernai tapo pasaulio čempione komandinėse atskiro starto lenktynėse su „Specialize-Lululemon“ ekipos narėmis, o 2011 m. ji laimėjo Europos čempionato sidabrą komandinėse persekiojimo lenktynėse. Asmeninėse varžybose L.Brennauer iki šiol skambių pergalių nebuvo iškovojusi.

M.Aužbikavičiūtė pasaulio jaunių plento dviračių čempionate finišavo 16-a

17-metė Milda Aužbikavičiūtė 13,9 km distanciją nuvažiavo per 21 minutę 14 sekundžių ir užėmė 16-ą vietą. Tuo tarpu jos bendraamžė Ema Manikaitė buvo kiek lėtesnė (21:41 min.) ir tenkinosi 32-a pozicija tarp 49 dviratininkių. Čempionės titulą iškovojo 18-metė australė Macey Stewart. Ji finišą pasiekė per 20 min. 8 sek. Sidabrą pelnė 16-metė danė Pernille Mathiesen (20:18), o bronza pasidabino 17-metė australė Anna-Leeza Hull (20:21).

R.Navardauskas su komandos draugais pasaulio čempionate užėmė 10-ą vietą

Pirmąją varžybų dieną vyrai ir moterys varžėsi komandinėse atskiro starto lenktynėse. Vyrų varžybose startavo „Garmin-Sharp“ komanda, kuriai atstovauja lietuvis Ramūnas Navardauskas. Lietuvos dviratininkas kartu su ekipos draugais 57,1 km nuvažiavo per 1 val. 5 min. 14 sek. ir užėmė 10-ą vietą. Pasaulio čempionų titulą iškovojo „BMC Racing Team“ (1:03:29 val.).

Jai atstovavo italai Danielis Ossas ir Manuelis Quinziato, australas Rohanas Dennisas, amerikietis Tejay van Garderenas, šveicaras Silvanas Dillieris ir slovakas Peteris Velitsas. Antri finišavo „Orica-GreenEdge“ (1:04:01) dviratininkai, o paskutinę vietą ant podiumo užėmė „Omega Pharma-Quick Step“ (1:04:05) ekipos nariai. Moterų lenktynėse greičiausios buvo „Specialized-Lululemon“ dviratininkės, kurios 36,15 km įveikė per 43 min. 33 sek.