Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Prestižines lenktynes “Amstel Gold Race” laimėjo belgas P.Gilbertas

PIC454346869Šventinį Šv. Velykų sekmadienį Olandijoje startavo vienos prestižiškiausių klasikinių lenktynių “Amstel Gold Race”. 49-osiose lenktynėse startavo 192 dviratininkai, tarp kurių buvo ir vienas lietuvis – Ramūnas Navardauskas (“Garmin-Sharp”).

Lenktynes laimėjo dar kartą apie save priminęs pasaulio čempionas, belgas Philippe’as Gilbertas iš “BMC Racing Team”. Tai buvo trečia belgo pergalė šiose lenktynėse, jis nugalėtoju yra tapęs ir 2010 bei 2011 metais. Lenktynių nugalėtojas trasą įveikė per 6 val. 25 min. ir 57 sek. ir už nugaros paliko belgą Jelle’ą Vanendertą iš “Lotto Belisol” ekipos ir australą, Aidžio Kruopio komandos draugą, Simoną Gerransą ir “Orica GreenEDGE” komandos.

Pagrindinė grupė pabėgėlius pavijo likus apie 7 km iki lenktynių finišo. Tuomet į priekį stojo “Orica GreanEDGE” su S.Gerransu. Iki finišo linijos likus apie 4 km po staigaus posūkio į kairę grupė kiek išsitempė ir paskutinį kartą pradėjo kiltį į Cauberg įkalnę.

Tuomet atakavo ispanas Samuelis Sanchezas iš “BMC Racing Team” ir privertė P.Gilberto oponentus jį vytis. Paskui šoko lenkas Michalis Kwiatkowskis (“Omega Pharma – Quick-Step”), S.Gerransas, J.Vanendertas ir ispanas Alejandro Valverde iš “Movistar Team”, bet nepaleidę S.Sanchezo jie pramiegojo P.Gilberto ataką, kuris iki įkalnės viršūnės įgijo lemiamą pranašumą ir laimėjo lenktynes.

R.Navardausko ekipa buvo pastebima paskutinėje stadijoje prieš pavejant pabėgėlių grupelę bei leidžiantis nuo paskutinio kalniuko, bet deja nepavyko išsilaikyti su lyderiais iki finišo, o aukščiausią poziciją iškovojo vokietis Fabianas Wegmannas, kuris finišavo 14-tas, o R.Navardauskas finišo liniją kirto 71-oje pozicijoje.

Kitas lietuvio startas balandžio 23 d. trečiadienį Belgijoje, kur startuos World Tour serijos klasikinėse lenktynėse “La Flèche Wallonne”.


Klasikines lenktynes “Tro-bro Leon” (1.1) Prancūzijoje laimėjo prancūzas Adrienas Petitas iš “Confidis, Solutions Credits” komandos, jis 202,9 km trasą įveikė per 4 val. 56 min. ir 15 sek. Lietuvis Ignatas Konovalovas iš “MTN-Qhubeka” komandos lenktynių nebaigė, o jo komandoje geriausiai pasirodė italas Kristianas Sbaraglis, kuris finišavo 15-oje vietoje. 

Kitas I.Konovalovo startas taip pat balanžio 23 d. Belgijoje, kur kartu su R.Navardausku startuos klasikinėse lenktynėse “La Fleche Wallonne”.