Po puikių daugadienių lenktynių „Paris-Nice“ ir „Tirreno-Adriatico“ sekmadienį startuoja ir vienos seniausių bei prestižiškiausių klasikinių lenktynių pasaulyje „Milan-San Remo“ . Šiose lenktynėse startuoja ir du lietuviai – Ignatas Konovalovas („MTN-Qhubeka) ir Ramūnas Navardauskas („Garmin-Sharp“).
Ir nors lietuviai šiose lenktynėse negros pagrindiniais smuikais, be jų pagalbos komandos lyderiai neišsivers. Praėjusiais metais visus nustebinusi I.Konovalovo komanda ir vokietis Geraldas Ciolekas startuoja kaip komanda ginanti nugalėtojos vardą.
„Pakartoti pergalę antrą kartą iš eilės yra labai sunku, kažin ar kam yra tai pavykę. Mes, bet kokiu atvėju startuojam kaip komanda ginanti nugalėtojos titulą ir padarysim viską, kad mūsų lyderis (G.Ciolekas) parodytų geriausią rezultatą“ – sakė I.Konovalovas.
Dar praėjusiais metais lenktynių organizatoriai paskelbė kiek neįprastą trasą šioms lenktynėms. Trasos pabaigoje buvo suplanuota Pompeiana įkalnė, kuri turėjo įnešti sumaišties į kaip įprastai grupinio finišo pabaigą, bet dar vasario mėnesį dėl numatomų sudėtingų oro sąlygų šios įkalnės buvo atsisakyta.
Šių metų lenktynės yra pačios ilgiausios tarptautinės dviračių sąjungos kalendoriuje, dviratininkams nuo Milano iki San Remo reikės įveikti net 294 km. Ilga trasos distanciją, sena istorija bei kaip visuomet sudėtingos oro sąlygos šias lenktynes daro ypatingomis. Šiemet dviratininkų laukia ne daugiau kaip 8 laipsnių temperatūrą, 80 procentų kritulių, o vietomis ir liūties tikimybė bei žinoma kaip dažnai būna, popiet iškrentantis sniegas.
„Milan-San Remo“ nuo kitų lenktynių skiriasi savo kilometražu, ne kiekvienas sugeba po 250 km susikaupti ir surasti jėgų paskutiniams 50 km. Tad čia nemažai sprendžia ištvermė. Ką gali nuveikti po šešių valandų ant dviračio, kai daugelis kitų lenktynių baigiasi po 4-5 valandų“ – apie laukiančius iššūkius pasakojo I.Konovalovas.
2013 m. „Milan-San Remo“, paskutiniai 10 km.
„Tirrero-Adriatico“ lenktynėse I.Konovalovas pirmosiomis dienomis susirgo ir prastai jautėsi visą savaitę, bet jis tikisi atsigauti ir padėti savo komandai sekmadienį.
„Mano darbas bus padėti G.Ciolekui įveikti Cipresa kalną ir tuomet manau mano darbas bus baigtas. Aišku lengvą nebus, nes kiekviena komanda turės tą pačią užduotį – išvežti savo lyderius į priekį toje pačioje vietoje. Tikiuosi spėsiu per 4 dienas atsigauti ir pasiruošti tokioms ilgoms lenktynėms“ – apie savo užduotis kalbėjo I.Konovalovas.
Tikrosios lenktynės prasidės iki finišo likus 27,7 km kuomet dviratininkai pradės kilti į Cipressa įkalnę. Čia bus ta vieta kur šveicaro Fabiano Cancellaros („Trek Factory Racing“) ir slovako Peterio Sagano („Cannondale“) komandos turės spustelėti kitų komandų sprinterius, tam kad jie neatlaikę tempo atsiliktų nuo pirmaujančios grupės.
Cipressa įkalnė nėra labai ilga, 5,6 km ir vidutinis statumas 4,1 procento, bet vietomis įkalnė siekia 9 procentus ir kai kuriems dviratininkams padidinus tempą sprinteriams tikrai nebus lengva. Nusileidus nuo Cipressa kalno lauks 9 km lyguma ir tuomet trasa pradės kilti į Poggio kalną, kuris taip pat nėra labai status, vidutinis statumas 3,7 procento. Čia jau turėtų likti nedaug dviratininkų ir tai bus paskutinis šansas ne sprinteriams atakuoti ir nugalėti šiose lenktynėse. Jei sprinteriai kartu su grupe įveiks ir paskutinę įkalnę, nugalėtojas paaiškės paskutiniuose metruose.
105-ą kartą vykstančiose lenktynėse daugiausia šansų nugalėti turi sprinteriai, bet nereikėtų atmesti ir kitų variantų, nes tarp startuojančių yra daug garsių dviratininkų, kurie maksimaliai bandys apsunkinti gyvenimą sprinteriams bei kaip įmanoma labiau pakeisti lenktynių eigą. Pridėkime 294 km trasą, sudėtingas oro sąlygas ir turėsime puikų reginį. Lenktynes sekmadienį nuo 15 val. tiesiogiai transliuos Eurosport kanalas.