Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

R. Navardauskas apie Lietuvos čempionatą, linksmus nutikimus trasoje ir futbolą (VIDEO)

Ramūnas Navardauskas
Ramūnas Navardauskas

Vienas geriausių šalies dviratininkų Ramūnas Navardauskas birželio 27-29 d. vykusiame Lietuvos dviračių plento čempionate individualiose lenktynėse laikui į viršų kėlė nugalėtojo taurę, pranokęs savo didžiausius konkurentus Ignatą Konovalovą ir Gediminą Bagdoną.

Visgi grupinių lenktynių žemaičiui laimėti nepavyko. Jis dėl griūties finišą pasiekė ketvirtas. Visgi tai sportininko nuotaikos nesugadino, nes sekmadienį vakare jį pasiekė puiki žinia – jis trečiąkart gyvenime dalyvaus prestižinėse „Tour de France“ lenktynėse.

Nors sportininkas jau buvo suplanavęs trumpas atostogas Lietuvoje, planus jam sujaukė susirgęs „Garmin-Sharp“ komandos draugas Davidas Millaras, kuris jau savaitę geria antibiotikus ir nespėjo pasveikti.

Lietuvos čempionato metu dviratininkas pasidalijo mintimis apie savo karjerą, laisvalaikį ir kitus pomėgius.

–        Tapote Lietuvos čempionu individualiose lenktynėse laikui. Ką jums tai reiškia?

–        Tai yra didelė garbę ir reklama. Džiaugiuosi, kad esu stipriausias Lietuvoje. Kuomet atvažiuoji į aukšto lygio varžybas ir gali startuoti su Lietuvos čempiono marškinėliais, tuomet ir žmonės kitaip žiūri ir pats maloniau jautiesi būdamas čempionu.

–        Ar buvo papildomos motyvacijos siekiant pranokti šios rungties specialistą I. Konovalovą?

–        Asmeninėse lenktynėse laikui motyvacijos negali pridėti ar atimti. Išvažiuoji vienas ir turi kuo ilgiau išlaikyti maksimalų tempą. Tikrai nebus taip, kad po 15 km distancijos kažkas pridės papildomos motyvacijos ir aplenksi I. Konovalovą 30 sekundžių. Nuo pat lenktynių pradžios arba sekasi geriau, arba blogiau. Manau tapau čempionu, nes man ta diena buvo sėkminga, o Ignas galbūt nebuvo geriausioje formoje.

–        Šiemet laimėjote daugiadienes lenktynes Prancūzijoje. Praėjusiais metais tapote Omniuno rungties nugalėtoju Lietuvoje. Bandote laimėti viską, ar nerandate savo stipriosios pusės?

–        Esu įsitikinęs, kad dviračių sporte negali nuspėti, kada pasieksi savo geriausią formą. Tarkime dabar „Tour de France“ startuos visi sportininkai pasiekę savo piką, tačiau laimi tik vienas. Varžybose, kurias laimėjau Prancūzijoje, dauguma buvo susirinkę sezono pradžioje. Man padėjo komanda ir tapau čempionu.

–        Kokios sporto šakos patinka be dviračių sporto?

–        Jeigu būtų laiko, išbandyčiau visas sporto šakas. Labai patinka tinklinis, futbolas. Taip pat krepšinis, tačiau jį profesionaliai žaisti man labai sudėtinga.

–        Sakoma, kad dviratininkai puikiai jaučia ir automobilius. Ar galite tai patvirtinti?

–        Tai tikrai duoda ne  visiems. Aš nemėgstu agresyviai vairuoti. Visuomet jeigu yra galimybę vairuoti kitam – ja naudojuosi.

Daugiau įdomių atsakymų išgirsite video reportaže: