Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

R. Navardauskas po pergalės Lietuvos čempionate: Maniau, kad pirmauja I. Konovalovas

Ramunas Navardauskas 2Penktadienį Alytuje prasidėjusiame Lietuvos dviračių plento čempionate triumfavo Ramūnas Navardauskas ir Aušrinė Trebaitė.

R. Navardauskui nestigo tokių žymių konkurentų kaip Igantas Konovalovas, Gediminas Bagdonas ar jaunasis Raimundas Rumšas. Tuo tarpu A. Trebaitė varžėsi be pajėgiausios šios srities sportininkės Ingos Čilvinaitės, kuri gegužės mėnesį patyrė traumą Kinijoje vykusiose varžybose.

Po lenktynių dalindamasis mintimis R. Navardauskas neslėpė, kad pirmoji čempionato diena pareikalavo daug jėgų ir tai gali sukelti problemų sekmadienį vyksiančiose grupinėse lenktynėse.

„Tikiuosi, kad finišuoti sekmadienį jėgų dar turėsiu, tačiau galutinė pozicija priklausys ir nuo kitų sportininkų. Gediminas Bagdonas dabar labai geroje formoje. Apskritai vieni kitus gerai pažįstame“, – kalbėjo R. Navardauskas.

– Kaip vertini savo šiandienos pasirodymą?, – žurnalistai paklausė R. Navardausko.

– Tai yra asmeninės lenktynės laikui, tad turėjau demonstruoti geriausią formą. Visiems buvo vienodai sunku.

– Ar lenktynių metu jautei, kur yra I. Konovalovas?

– Kadangi važiavome du ratus, tad jaučiau. Važiuodamas antrąjį ratą lyginau, koks atstumas mus skiria lyginant su pirmuoju ratu. Atvirai pasakius maniau, kad Igantas pirmauja, o tai man suteikė dar daugiau motyvacijos.

– Grupinėms lenktynėms užteks jėgų?

– Tikiuosi, kad finišuoti sekmadienį jėgų dar turėsiu, tačiau galutinė pozicija priklausys ir nuo kitų sportininkų. Gediminas Bagdonas dabar labai geroje formoje. Apskritai vieni kitus gerai pažįstame

– Ar jau analizuoji trasą, kur galėtumei įžvelgti savo privalumus?

– Atvirai pasakius dar trasos nežinau, tačiau šeštadienis yra laisva diena. Kartu su G. Bagdonu ir I. Konovalovu ketiname išvažiuoti ir pasižiūrėti trasą.

Sekmadienį nuo 10 valandos ryto grupinėse lenktynėse startuos moterys ir jaunės. Iš karto po jų 12:45 val., „Mini turo“ dėka, visiems dviračių mėgėjams bus galima įveikti dalį pagrindinės trasos. Sirgaliai ir mėgėjai galės suprasti bei pajausti, ką reiškia važiuoti greta didžiausiu šalies dviračių sporto žvaigždžių. Kartu su mėgėjais važiuos pasaulio ir Europos treko čempionė, Pekino olimpinių žaidynių dalyvė Simona Krupeckaitė bei pasaulio jaunimo dviračių treko čempionas Svajūnas Jonauskas.

„Tokia akcija vyksta pirmą kartą, tačiau tikiuosi, kad ji taps tradicinė, – pasakojo S. Krupeckaitė. – Tai gražus renginys. Tikiuosi, kad ateis daug žiūrovų ir visiems bus smagu.“

„Mini turas“ – mėgėjams skirtas pramoginis važiavimas neskaičiuojant laiko. Tai galimybė išmėginti profesionalų trasą ir čempionato metu tapti ne tik žiūrovu, bet ir dalyviu. Dalyvių amžius nėra ribojamas, svarbu turėti techniškai tvarkingą dviratį ir šalmą.

Visi norintieji dalyvauti turi birželio 29 dieną atvykti į Alytų, kur prie Sporto ir rekreacijos centro (Naujoji g. 52) prasidės „Mini turas“. Visi dalyviai nuo 10 valandos ryto galės atsiimti dalyvio paketus. Norintieji dalyvauti turi užsiregistruoti Lietuvos dviračių sporto federacijos puslapyje (LDSF.lt/mini-turas).

Iš kart po „Mini turo“ finišo, prie starto linijos stos ryškiausios dviračių sporto žvaigždės, nes 13:20 val. prasideda grupinės vyrų (162,5 km.) ir jaunių (125 km.) lenktynės.

Renginio uždarymas ir sportininkų apdovanojimai planuojami sekmadienį 18 valandą.