Tour de Romandie: R.Navardauskas finišavo trečias ir pelnė pirmus WorldTour taškus (komentaras)

ramunas-navardauskas-519470c5c2653Ramūnas Navardauskas ir toliau demonstruoja pavydėtiną formą. Vakar (antradienį) prologu startavusiose daugiadienėse lenktynėse “Tour de Romandie” lietuvis nuo nugalėtojo atsiliko vos 9 sekundes ir galutinėje įskaitoje liko devintas. Šiandien (trečiadienį) R.Navardauskas pirmame lenktynių etape finišavo trečias ir pelnė pirmuosius du UCI (tarptautinės dviračių sąjungos) WorldTour taškus.

“Lenktynių planas kaip visada buvo padėti lyderiams iki kalno, o jei aš užkylu turiu finišuoti, ką šiandien ir padariau. Tik gaila paskutiniame kilometre pasirinkau netinkamą poziciją, tuo momentu atrodė kad sprendimas geras, bet finiše po kelių posūkių turėjau finišuoti iš aštuntos pozicijos. Spurtavau kiek per anksti ir pabaigoje pritrūko greičio ir jėgų” – po finišo pasakojo R.Navardauskas

Iki  88,5 km sutrumpintoje trasoje šiandien greičiausias buvo Aidžio Kruopio komandos draugas Michaelis Albasinis iš “Orica-GreenEDGE” komandos, šveicaras trasoje užtruko 2 val 11 min ir 11 sek. Antras finišo liniją kirto ispanas Jesus Herrada iš “Movistar Team “ komandos.

“Trasa buvo trumpesnė ir lengvesnė nei turėjo būti, bet nuo to niekam nelengviau. Tiesiog visi buvo šviežesni ir važiavome greičiau. Ir nors trasa buvo sutrumpinta, pabaigoje turėjome kalną ir to užteko, kad grupė pabirtu” – apie pasikeitimus trasoje sakė R.Navardauskas

R.Navardausko iškovota trečia vieta lietuvį kilstelėjo ir bendroje įskaitoje, jis iš devintosios pakilo į trečią vietą ir nuo lyderiu išlikusio lenko Michalo Kwiatkowskio iš “Omega Pharma – QuickStep” komandos atsilieka penkiomis sekundėmis.  Antras rikiuojasi šiandien pergalę iškovojęs ir lyderiui taip pat penkias sekundes pralaimintis M.Albasinis.

“Nors dabar lyderius skiria kelios sekundės, tikrieji lyderiai paaiškės po pirmojo kalnų etapo trečiadienį” – šaltai bendrosios įskaitos vietą vertino R.Navaraduskas

Trečiadienį Marmario kurorte finišavo ketvirtasis “Presidential Cycling Tour of Turkey” etapas, kurį nesunkiai laimėjo Markas Cavendishas, kuriam tai jau trečia pergalė Turkijos ture.  Britas 124,2 km trasą įveikė per 3 val 14 min ir 23 sek  ir už nugaros paliko “Lampre-Merida” komandos argentinietį Maximiliano Arielį Richeze’ą , trečias liko brito komandos draugas australas Markas Renshawas. Aidžio Kruopio komandos draugas Adamas Yates finišavo kartu su grupe ir išsaugojo antrą vietą bendroje įskaitoje, lietuvis finišavo 133-čias.