Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ž.Savicko pergalė Prancūzijoje (INTERVIU)

Žydrūnas SavickasĮ birželio 27-29 dienomis Alytuje vyksiantį 2014 metų Lietuvos dviračių plento čempionatą rengiasi visi geriausi šalies sportininkai.

Jame taip pat bus galima išvysti ir Žydrūną Savicką, kuris paskutinį gegužės savaitgalį baigė daugiadienės lenktynes Estijoje, o jau birželio 9-ąją triumfavo Prancūzijoje.

Šios šalies komandai atstovaujantis alytiškis dalyvavo klasikinėse „Prix de fossiat“ lenktynėse. Nors, kaip pats Ž. Savickas sako, joms nebuvo pilnai pasiruošęs, tačiau tai nugalėti nesutrukdė.

„Trasa nebuvo sudėtinga, tačiau lenktynes sunkino kiti dalykai – kaitino 38 laipsnių karštis, o ir pats po varžybų Estijoje esu apsirgęs ir nesu visiškai pasveikęs, – pasakojo dviratininkas. – Lenktynių metų susidarė maždaug 15 dviratininkų lyderių grupė, kurioje buvau ir aš. Likus apie 5 km. iki finišo atakavau ir laimėjau šias lenktynes. Antras finišavo mano komandos draugas“.

Po daugiadienių lenktynių Estijoje, tačiau iki išvykimo į Prancūziją, Alytaus radijo stotyje „FM99“ apsilankęs Žydrūnas Savickas papasakojo apie savo karjeros pradžią ir ateities planus.

–        Esate kilęs iš Alytaus. Kas buvo pirmasis jūsų treneris ir kodėl pasirinkote būtent šį sportą?

–        Pirmasis mano treneris buvo Napoleonas Buinauskas. Nuo mažumės mane traukė dviračių sportas, patikdavo stebėti varžybas per televiziją. Mieste matydavau besitreniruojančius sportininkus ir pats tuo susidomėjau. Pamenu, kad į pirmąją treniruotę nuėjau 13 metų, tai buvo 2004 metų rugpjūčio 31 diena.

–        Kokios šalies komandai atstovaujate šiuo metu?

–        Dabar važiuoju Prancūzijos komandoje, o kuomet būna šansas būtinai atstovauju rinktinei. Praėjusį savaitgalį baigėsi daugiadienės varžybos Estijoje, dabar laukia kelionė atgal į Prancūziją. Jeigu pavyks suderinti su klubu, tikiuosi dalyvauti „Baltic Chain Tour“ daugiadienėse varžybose.

–        Ar dalyvausite birželio pabaigoje vyksiančiame Lietuvos dviračių plento čempionate?

–        Neabejotinai dalyvausiu, bilietai jau yra paruošti. Jeigu niekas nepakiš kojos, tikrai važiuosiu ir pasistengsiu nenuvilti alytiškių.

–        Ar nepasigendate varžybų Alytuje?

–        Nuo to laiko, kuomet pradėjau sportuoti, galima sakyti, kad visiškai nebuvo varžybų. Vis dėlto pastaruoju metu Alytuje vyko keletas kalnų dviračių lenktynės, bet plento varžybų nebuvo visiškai. Tikiuosi, kad šį kartą man padės ir namų sienos.

–        Dabar Alytuje yra gera infrastruktūra, o tai leidžia rengti geras plento varžybas?

–        Taip. Alytaus geografinė padėtis labai tinka. Yra ir keletas kalnelių, kurie suteikia įdomumo varžyboms. Šiame regione sunku surasti visiškai lygų plentą.

–        Kaip sekasi jums šis sezonas?

–        Balandžio mėnesį dukart lipau ant podiumo, dar keletą kartą prieš tai. Gaila, tačiau šį sezoną visi geriausi pasiekimai – penkios trečiosios vietos. Sezono pradžia buvo labai gera, pabaigoje šiek tiek atsiliepė nuovargis. Tikiuosi, kad iki Lietuvos čempionato atgausiu geriausią formą.

–        Kokių savybių reikia norint būti geru dviratininku?

–        Visų savybių reikia. Pirmiausiai reikia geros trenerio motyvacijos. Kad po nesėkmingų varžybų vėl norėtum užlipti ant dviračio ir treniruotis. Taip pat reikia užsispyrimo, valios ir nenuleisti rankų.

–        Savo ateitį matote Prancūzijos klube?

–        Nebūtinai Prancūzijoje, tačiau tikrai užsienio klube. Ten yra geresnės varžybos, galimybės. Jeigu Lietuvoje atsirastų profesionalus klubas tikrai mielai važiuočiau už tokią komandą. Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje man važiuoti yra smagiau. Geriau jaučiuosi kalnuotose trasose.

–        Kalbant linksmesne tema, ar dažnai esate painiojamas su kitu Žydrūnu Savicku?

–        Anksčiau tai vis užkliūdavo. Visi juokais sveikindavo pagerinus kokį nors naują pasaulio rekordą. 2012 metais Azerbaidžane vyko daugiadienės lenktynės. Laukiau vizos, o pasienietis pamatęs mano vardą ir pavardę juokais pakvietė, kad ateitų stipriausias pasaulio žmogus.