Lenktynėse „Tirreno-Adriatico“ – ispano A. Contadoras triumfas

Contadoras 4
Antradienį Italijoje finišavo 49-osios daugiadienės „WorldTour“ klasės lenktynės „Tirreno-Adriatico“, kurias laimėjo ispanas Alberto Contadoras iš „Tinkoff-Saxo“ komandos.

Septintą 9,1 km atskiro starto lenktynių etapą kiek netikėtai laimėjo italas Adriano Malori iš „Movistar“ komandos, už nugaros liko tokias žvaigždes kaip keturiskart pasaulio čempionas šveicaras Fabianas Cancellara („Trek Factory Racing“), 2012 m. „Tour de France“ nugalėtojas britas Bradley Wigginsas („Team Sky“), tris kart pasaulio čempionas vokietis Tony Martinas („Omega Pharma – Quick-Step“).

Bendrosios įskaitos lyderis A. Contadoras paskutinį etapą pradėjo turėdamas 2 minučių ir 8 sekundžių pranašumą prieš antroje vietoje buvusį kolumbietį Nairo Quintaną („Movistar“) ir 2 minučių ir 15 sekundžių pranašumą prieš komandos draugą čeką Romaną Kreuzigerį. Ispanas kolumbiečiui pralaimėjo tris, o čekui vieną sekundę ir tapo „Tirreno-Adriatico“ lenktynių nugalėtoju.

Ignatui Konovalovui ir jo komandai „MTN-Qhubeka“ šios lenktynės nebuvo sėkmingos. Geriausias pasiektas rezultatas –šeštame etape italo Kristiano Sbaragli iškovota septinta vieta. Vokietis Geraldas Ciolekas šeštame etape taip pat turėjo gerą šansą pakovoti dėl pergalės, bet paskutiniame posūkyje įvyko griūtis dėl kurios G. Ciolekas buvo užblokuotas ir finišą pasiekė tik 95-tas. Bendroje įskaitoje afrikiečių komandoje geriausiai pasirodė S. Sbaragli, kurio rezultatas 90-ta vieta ir minus 46 minutes ir 31 sekundė.

„MTN-Qhubeka“ visas viltis atideda sekmadieniui, kuomet Italijoje startuos pirmose šių metų „WorldTour“ klasikinėse lenktynėse „Milan-Sanremo“. I. Konovalovo draugas G. Ciolekas praėjusiais metais nugalėjo, tad sieks apginti nugalėtojo vardą. Šiose lenktynėse taip pat startuos ir kitas lietuvis Ramūnas Navardauskas su „Garmin-Sharp“ komanda.