Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aivaras Mikutis jaunimo lenktynėse Paryžius – Rubė – 16-as

Sekmadienį Prancūzijoje 53-ią kartą surengtose jaunimo (iki 23 metų) lenktynėse Paryžius – Rubė (UCI II jaunimo kategorija) 20-metis Aivaras Mikutis („Tudor Pro CT U23“) užėmė 16-ą vietą. Tai – vienas geriausių Lietuvos dviratininkų pasiekimų per visą varžybų istoriją.

Nugalėjo belgas Tijl de Decker („Lotto Dstny DT“). Jis 164,8 km nuvažiavo per 3 val. 43 min. (vid. greitis ­­– 44,341 km/h). 2-19 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 6 sek.

„Tikslas buvo laimėti. Jaučiausi labai gerai, tik gaila, kad nesisekė: nuvažiavus apie 60 km teko keisti dviratį, o dar po 50 km bruko sektoriuje griuvau ir kažkas atsitiko su pavaromis – likusius daugiau nei 50 km turėjau važiuoti tik su sunkesnėmis, – pasakojo A. Mikutis. – Jeigu pavaros būtų veikusios normaliai, tai artėjant finišui būčiau atakavęs, bet su sunkiausiomis pavaromis staigiai nutolti nelabai pavyksta. O parako dar tikrai turėjau… Manau, kad pasirodymas neblogas, bet tikrai buvo galima geriau.“

Aivaras Mikutis su 29-ą vietą užėmusiu komandos draugu šveicaru Arnaud Tendon.

Lenktynėse dalyvavo 153 dviratininkai iš 27 komandų, klasifikuoti – 76.

Šiose lenktynėse 2010 m. Ramūnas Navardauskas buvo aštuntas, o 2007 m. – Justas Volungevičius – 12-as.

A. Mikutis ateinantį šeštadienį dalyvaus lenktynėse Šveicarijoje, gegužės 24-28 d. su Lietuvos rinktine išmėgins jėgas „Orlen Nations Grand Prix“ lenktynėse, o birželio 11-18 d. mins „Giro Next Gen“ važybose.

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)