Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Akvilė Gedraitytė debiutavo WCC komandoje

Daugkartinė Lietuvos jaunių asmeninių ir grupinių dviračių plento lenktynių čempionė Akvilė Gedraitytė debiutavo Šveicarijoje įsikūrusio Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Pasaulinio dviračių sporto centro (WCC) moterų komandoje. 19-metė lietuvė jau dalyvavo trejose lenktynėse Belgijoje. 

Akvilė Gedraitytė. Foto: Tomas Gaubys

UCI I kategorijos lenktynėse „Omloop Het Nieuwsblad“ (122,9 km; finišavo 73 dalyvės iš 141) ir „Spar – Omloop van het Hageland“ (130 km; finišavo 103 dalyvės iš 165) Akvilė tarp klasifikuotų dviratininkių nepateko, o UCI II kategorijos lenktynėse „Le Samyn des Dames“ (94,9 km; finišavo 97 dalyvės iš 149) antradienį užėmė 53-ią vietą. Pastarosiose varžybose A. Gedraitytės komandos draugė čilietė Catalina Soto finišavo 16-a. Nugalėjo 2017 metų pasaulio čempionė olandė Chantal van den Broek – Blaak („Boels-Dolmans“). 

„Komandoje viskas labai gerai: merginos labai draugiškos, atmosfera gera, beveik kiekvieną vakarą turime susirinkimus, kuriuose viską aptariame, pasidaliname teigiamais ir neigiamais dienos įspūdžiais, – pasakojo Iš Biržų kilusi dviratininkė. – O lenktynės tai ohoho! Visų pirma oras nelepino – pirmas dvi dienas lijo kaip iš kibiro, siautė vėjas. Pirmose lenktynėse, kai prie šoninio vėjo „užsuko“ „Mitchelton – Scott“, „Sunweb“, „Boels – Dolmans“ komandos, išsilaikyti grupėje nepavyko, o antrose lenktynėse turėjau nedidelių techninių problemų. Antradienį buvo žemesnio rango lenktynės, todėl ir važiavimas buvo visiškai kitoks. Apskritai, esu patenkinta. Tikrai nenusiminiau, kad nepavyko baigti pirmųjų dvejų lenktynių. Suprantu, kad nesu dar tokio lygio, jog daryčiau stebuklus. Džiaugiuosi, kad bent kažkiek kilometrų pavyksta pavažiuot grupėje, o ne „išplaukti“ jau netrukos po starto“.

A. Gedraitytė su komandos draugėmis prieš varžybas Belgijoje dvi savaites stovyklavo Portugalijoje. Lietuvė šiuo metu nežino, kur bus jos kitas startas, nes komandos planus jaukia koronavirusas. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys