Akvilė Gedraitytė Nyderlanduose kopė ant prizininkų pakylos

Nyderlanduose surengto Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) jaunių (17-18 metų) merginų Tautų taurės (Nations’ Cup) varžybų paskutinio, penktojo, etapo – daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ – trečiajame etape sekmadienį Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą. Lietuvos jaunių čempionė nusileido tik belgei Julie de Wilde.

Belgijos jaunių čempionė 67,2 km nuvažiavo per 1 val. 55 min. 3 sek. (vid. greitis  35,05 km/h). A. Gedraitytė, kurią treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė, nuo jos atsiliko 8 sek. Trečią vietą užėmė britė Anna Shakley (+9 sek.).

Lenktynes laimėjo švedė Wilma Olausson. Antrą vietą užėmė olandė Shirin van Anrooij (+34 sek.), o trečią – A. Shakley (+35 sek.). A. Gedraitytė (+2.02) klasifikuota 14-a.

Lenktynes pradėjo 130 dviratininkių iš 20 šalių. Klasifikuota 60 varžybų dalyvių.

A. Gedraitytė, kuri šiose lenktynėse buvo įtraukta į Nyderlandų komandos „District Midden Nederland“ sudėtį, pirmajame etape (59 km) buvo 11-a, o antrajame (11,9 km) – 34-a. Akvilė už antrą vietą etape Lietuvai pelnė penkis, o už 14-ą vietą bendrojoje įskaitoje – septynis taškus.

APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA SU AKVILE GEDRAITYTE

UCI jaunių merginų reitinge Lietuva (40 tšk.) po lenktynių Nyderlanduose užima septintą vietą. Lietuva šioje klasifikacijoje nusileidžia Nyderlandams (153 tšk.), Didžiajai Britanijai (143 tšk.), Švedijai (93 tšk.), JAV (85 tšk.), Prancūzijai (80 tšk.) ir Belgijai (44 tšk.). Į pirmąjį dešimtuką dar patenka Italija (22 tšk.), Lenkija (22 tšk.) ir Norvegija (20 tšk.). Klasifikuota 31 šalis.

Šioje nacionalinių rinktinių klasifikacijoje įskaitomi Tautų taurės varžybose, žemynų ir pasaulio čempionatuose pelnyti taškai.

A. Gedraitytei lenktynės Nyderlanduose buvo generalinė repeticija prieš rugsėjo 22-29 dienomis Jungtinėje Karalystėje vyksiantį pasaulio čempionatą.