Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate pranoko daugiau nei pusę varžovių

Insbruke (Austrija) vykstančio 91-ojo pasaulio dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse ketvirtadienį Akvilė Gedraitytė užėmė 49-ą vietą. Vienintelė Lietuvos atstovė pranoko daugiau nei pusę varžovių – 53.

Aukso medalį iškovojo rugsėjo 6 dieną pasaulio jaunių kalnų dviračių kroso čempione tapusi austrė Laura Stigger. Iš Insbruko kilusi dviratininkė, kuriai antradienį sukako 18 metų, 70,8 km nuvažiavo per 1 val. 56 min. 26 sek. (vid. greitis – 36,484 km/h). Po finišo sprinto antrą vietą užėmė prancūzė Marie le Net, trečią – kanadietė Simone Boilard, o ketvirtą – italė Barbara Malcotti.

A. Gedraitytė nuo nugalėtojos atsiliko 5 min. 47 sek. Akvilė kurį laiką važiavo pagrindinės grupės priekyje. 27-ajame kilometre prasidėjo 2,6 km ilgio įkalnė (vidutinis statumas – 10,5 proc.) ir grupė ėmė byrėti. 33-iajame kilometre susiformavo daugiau nei 20 dviratininkių grupė, kurioje A. Gedraitytės nebuvo. Prieš antrąją didelę įkalnę (7,9 km; 5,7 proc.) lyderių grupėje buvo 25 dviratininkės. Iki finišo likus šiek tiek daugiau nei 20 km, jos pagrindinę grupę lenkė maždaug minute. Likus 16 km, atakavo L. Stigger. Prie jos prisijungė B. Malcotti ir S. Boilard. Likus 5 km, lyderių trijulę pavijo M. le Net. Šios keturios dviratininkės finišo sprinte ir kovėsi dėl medalių.

Lenktynėse dalyvavo 102 dviratininkės iš 37 šalių. Klasifikuotos 93 sportininkės. A. Gedraitytė tarp Europos dviratininkių buvo 37-a.

REZULTATAI

1994 m. pasaulio jaunių čempione tapo Diana Žiliūtė, o 2006 m. – Rasa Leleivytė. Pastaroji 2005 m. pasaulio čempionato jaunių lenktynėse iškovojo bronzos medalį.

Jaunių vaikinų grupinėse lenktynėse (131,8 km) ketvirtadienį 15.40 val. (Lietuvos laiku) startuos Laurynas Kuras ir Erikas Šidlauskas.