Akvilė Gedraitytė treko varžybose Panevėžyje nuskynė net penkis aukso medalius

Sausio 28-29 dieną Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtos tarptautinės Aukštaitijos sostinės sporto klubo „El-Eko Sport“ dviračių treko varžybos. Jose dalyvavo per 130 dviratininkų iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Varžybose kovojo jaunutės ir jaunučiai (15-16 metų), jaunės ir jauniai (17-18 metų) bei veteranai. Iš 30 rungčių Lietuvos atstovai laimėjo 21, Ukrainos – 6, o Lenkijos – 3.

Net penkis aukso medalius iškovojo Akvilė Gedraitytė (Panevėžio „Fortūna“/Panevėžio Kūno kultūros ir sporto centras (PKKSC)/Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija (PRSSG)). Dviratininkė, kuriai vasario 14 dieną sukaks 16 metų, jaunučių grupėje laimėjo grupines lenktynes dėl taškų, skrečą, atkrintamąsias ir tempo lenktynes, o jaunių grupėje kartu su Monika Rastauskaite (PRSSG/PKKSC/„Fortūna“) – 2 km porines lenktynes.

Varžybų prizininkės

Po tris pergales iškovojo Viktorija Šumskytė (PRSSG/PKKSC/„El-Eko Sport“), M. Rastauskaitė, Gedvinas Serapinas („El-Eko Sport“), kaunietis Andrejus Dolgovas, Krystianas Kachelis (Lenkija), Olehas Kanaka ir praėjusių metų Europos jaunių čempionato skrečo rungtyje bronzą pelnęs Oleksandras Kryvyčius (abu – Ukraina).

Veteranų skrečo rungtį laimėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) viceprezidentas Elijus Čivilis.

Varžybų vyriausiojo teisėjo pareigas ėjo Antanas Taučius.

VARŽYBŲ NUGALĖTOJAI

Jaunutės

2 km asmeninės persekiojimo lenktynės (32 dalyvės) – Auksė Pikūnaitė (PKKSC/„El-Eko Sport“)

500 m pavienio starto lenktynės (30) – Auksė Pikūnaitė (PKKSC/„El-Eko Sport“)

8 km (32 ratų) grupinės lenktynės dėl taškų (23) – Akvilė Gedraitytė („Fortūna“/PKKSC/PRSSG)

Skrečas (5 km; 20 ratų; 18) – Akvilė Gedraitytė („Fortūna“/PKKSC/PRSSG)

Atkrintamosios lenktynės (16) – Akvilė Gedraitytė („Fortūna“/PKKSC/PRSSG)

Tempo lenktynės (20 ratų; 15) – Akvilė Gedraitytė („Fortūna“/PKKSC/PRSSG)

Jaunučiai

2 km asmeninės persekiojimo lenktynės (36) – Krystian Kachel (Lenkija)

500 m pavienio starto lenktynės (30) – Gedvinas Serapinas („El-Eko Sport“)

12 km (48 ratai) grupinės lenktynės dėl taškų (16) – Gedvinas Serapinas („El-Eko Sport“)

Skrečas (7,5 km; 30 ratų; 13) – Gedvinas Serapinas („El-Eko Sport“)

Atkrintamosios lenktynės (12) – Krystian Kachel (Lenkija)

Tempo lenktynės (20 ratų; 9) – Krystian Kachel (Lenkija)

Jaunės

2 km asmeninės persekiojimo lenktynės (21) – Monika Rastauskaitė (PRSSG/PKKSC/„Fortūna“)

500 m pavienio starto lenktynės (16) – Viktorija Šumskytė (PRSSG/PKKSC/„El-Eko Sport“)

12 km (48 ratai) grupinės lenktynės dėl taškų (13) – Viktorija Šumskytė (PRSSG/PKKSC/„El-Eko Sport“)

2 km porinės lenktynės (11 porų) – Monika Rastauskaitė ir Akvilė Gedraitytė (abi – „Fortūna“/PKKSC/PRSSG)

Skrečas (7,5 km; 30 ratų; 12) – Židrūnė Paltarokaitė (PRSSG/PKKSC/„El-Eko Sport“)

Atkrintamosios lenktynės (11) – Viktorija Šumskytė (PRSSG/PKKSC/„El-Eko Sport“)

Tempo lenktynės (25 ratai; 12) – Monika Rastauskaitė (PRSSG/PKKSC/„Fortūna“)

Jauniai

2 km asmeninės persekiojimo lenktynės (33) – Oleksandr Kryvyč (Ukraina)

500 m pavienio starto lenktynės (30) – Aivaras Naujokaitis (PRSSG/„El-Eko Sport“)

16 km (64 ratai) grupinės lenktynės dėl taškų (23) – Oleh Kanaka (Ukraina)

2 km porinės lenktynės (17 porų) – Oleksandr Kryvyč ir Valerija Romanenkov (abu – Ukraina)

Skrečas (10 km; 40 ratų; 25) – Oleksandr Kryvyč (Ukraina)

Atkrintamosios lenktynės (24) – Oleh Kanaka (Ukraina)

Tempo lenktynės (40 ratų; 22) – Oleh Kanaka (Ukraina)

Veteranai

12 km (48 ratai) grupinės lenktynės dėl taškų (12) – Andrejus Dolgovas (Lietuva)

Skrečas (10 km; 40 ratų; 9) – Elijus Čivilis (Lietuva)

Atkrintamosios lenktynės (7) – Andrejus Dolgovas (Lietuva)