Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Akvilei Gedraitytei kelią į pirmąjį dešimtuką užtvėrė griuvusios varžovės

Jorkšyre (Jungtinė Karalystė) vykstančio 92-ojo pasaulio dviračių plento čempionato jaunių (17-18 metų) merginų grupinėse lenktynėse penktadienį Lietuvai atstovavo Akvilė Gedraitytė. Puikiai visas lenktynes važiavusi šalies čempionė turėjo galimybę kovoti dėl vietos pirmajame dešimtuke, tačiau visas jos viltis sudaužė lenktynių atomazgoje įvykusi griūtis. Akvilė finišo liniją kirto 26-a.

Akvilė Gedraitytė. Foto: Tomas Gaubys

Pasaulio jaunių čempione tapo amerikietė Megan Jastrab. Ji 86 km nuvažiavo per 2 val. 8 min. (vid. greitis – 40,313 km/h). Sidabro medalįpelnė belgė Julie de Wilde, o bronzos – olandė Lieke Nooijen. Ketvirta liko pasaulio čempionato asmeninių lenktynių nugalėtoja Rusijos atstovė Aigul Garejeva. Ne kartą pagrindinės grupės priekyje važiavusi A. Gedraitytė, kurią treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė, nuo nugalėtojos atsiliko 38 sek.

Iki finišo likus 25 km atakavo čilietė Catalina Soto ir prancūzė Cedrine Kerbaol. Jos iki finišo likus 8 km dar turėjo 28 sek. persvarą. Pagrindinė grupė su A. Gedraityte prancūzę pavijo po 2,5 km, o čilietę – po 5 km. Iki finišo likus 2,3 km, prieš įkalnę, atakavo A. Garejeva ir M. Jastrab. JAV dviratininkė atsilaikė iki pat finišo, o Rusijos atstovę paskutiniuose metruose aplenkė Belgijos ir Nyderlandų dviratininkės.

Per lenktynes įvyko labai daug griūčių. A. Gedraitytei iš Panevėžio „Fortūnos“ klubo nepavyko išvengti tik paskutinės, atėmusios iš jos galimybes užimti aukštą vietą ir pelnyti Lietuvai pasaulio jaunių reitingo taškų. Paskutiniame posūkyje, iki finišo likus apie 250 metrų, pagrindinėje grupėje griuvo beveik 10 dviratininkių. Jos užtvėrė kelią Akvilei. Šių metų Europos čempionate ketvirtą vietą iškovojusiai Lietuvos čempionei teko sustoti ir atsisveikinti su viltimis būti tarp 10-ies geriausiųjų.

„Artėjant finišui Akvilė važiavo paskui labai pajėgias dviratininkes – olandę Shirin van Anrooij bei švedę Wilmą Olausson ir rengėsi lemiamai atakai. Būtent šių metų Europos jaunių asmeninių lenktynių čempionė ir šio pasaulio čempionato asmeninių lenktynių sidabro medalio laimėtoja iš Nyderlandų ir viena Tautų taurės varžybų lyderių ir šių metų Europos jaunių asmeninių lenktynių bronzos medalio laimėtoja iš Švedijos susikabino posūkyje iki finišo likus 250 metrų. Akvilei teko sustoti… Ji važiavo labai išmintingai ir buvo labai stipri”, – komentavo patyręs dviračių sporto specialistas Valerijus Konovalovas.

Lenktynėse dalyvavo 95 dviratininkės iš 33 šalių. Didžiajai Britanijai, Nyderlandams, JAV ir Prancūzijai atstovavo po penkias dviratininkes, o Lietuva buvo viena iš aštuonių šalių, kurių garbę gynė viena sportininkė. Iš viso klasifikuota 91 dviratininkė.

REZULTATAI

Beje, lygiai prie šešerius metus pasaulio jaunių čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse Milda Jankauskaitė finišavo penkta.

A. Gedraitytė pernai pasaulio čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse buvo 49-a.

Nuo 16.00 val. (Lietuvos laiku) vyksiančiose 173 km jaunimo (iki 23 metų) vaikinų grupinėse lenktynėse dalyvaus Venantas Lašinis. Iš viso startuos 158 dviratininkai iš 46 šalių.

Informaciją parengė Tomas Gaubys