Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Artėjančios treko Čempionų lygos kovos į Panevėžį atveš visą sporto žvaigždžių desantą

Tokio ryškumo sporto žvaigždžių Lietuva neregėjo jau ilgą laiką. Lapkričio 27 d. olimpiniai, pasaulio, Europos, Amerikos čempionai atvyks į Panevėžio „Cido“ areną, kur prasidės Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos antrojo etapo kovos. 72 geriausi pasaulio dviračių treko atletai, tarp kurių Lietuvos atstovai Simona Krupeckaitė, Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendelis, kovą dėl įskaitinių taškų tęs į Aukštaitijos sostinę iš Maljorkos persikeliančiose prestižinėse lenktynėse su šou elementais. Kviečiame susipažinti su pirmojo etapo lyderiais, tarp kurių atsidūrė ir perspektyvioji O. Baleišytė.

UCI treko Čempionų lygos dalyviai. Foto: Alex Broadway/SWpix.com

Lapkričio 6 d. Maljorkos Palmos velodrome pasirodė įspūdingas dalyvių sąrašas – net 29 olimpinių medalių ir 63 pasaulio čempionų titulų savininkai iš 30-ies pasaulio šalių, kurie pradėjo kovą dėl pusės milijono eurų varžybų prizinio fondo. Dalyviai (vyrai ir moterys) penkių etapų naujo formato varžybose rungiasi ir įskaitinius taškus renka dviejose kategorijose: sprinto (sprintas ir keirinas) ir ištvermės (skrečas ir eliminavimas).

Ištvermės kategorijoje tarp lyderių atsidūrė O. Baleišytė

Britų numylėtinė Katie Archibald savo šaliai Tokijo olimpiadoje padovanojo aukso ir sidabro medalius, su trimis aukščiausiais apdovanojimais triumfavo Europos čempionate, pasaulio čempionate taip pat džiaugėsi vienu auksu ir dviem bronzos medaliais. Dviratininkė nenuvylė Maljorkoje, kur su 33 taškais ir užtikrinu pasirodymu UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų ištvermės kategorijoje užsitikrino lyderės marškinėlius. K. Archibald už nugaros paliko antroje vietoje atsidūrusią australę Maggie Coles-Lyster (30 taškų). Tuo metu 23 m. O. Baleišytė, kuri skrečo rungtyje liko antra, eliminavimo lenktynėse – penkta, bendroje ištvermės kategorijoje su 28 taškais yra aukštoje trečioje vietoje.

Už panevėžietės rikiuojasi 39 m. olandė Kirsten Wild (25 taškai). Įspūdingoje olandės karjeroje – aštuoni pasaulio, Europos aukso medaliai ir bronzos medalis Tokijo olimpiadoje ir, panašu, kad patyrusi sportininkė Panevėžyje bus pasiruoši pakovoti dėl taškų.

Tarp vyrų šioje kategorijoje nepralenkiamas buvo Corbinas Strongas iš Naujosios Zelandijos (40 taškų), stipriai atsiplėšęs nuo portugalo Iúri Leitão (30 taškų) ir amerikiečio Gavino Hooverio (27 taškai).

Sprinto kategorijoje spindi Harrie Lavreyseno žvaigždė

UCI dviračių treko Čempionų lygos sprinto kategorijoje, kurioje varžosi S. Krupeckaitė (11 vieta, 9 taškai) ir V. Lendelis (8 vieta, 13 taškų), Maljorkoje ryškiausiai spindėjo 24 m. olando H. Lavreyseno žvaigždė. Tokijuje du aukso ir vieną bronzos medalius iškovojęs ir dar tris aukso medalius pasaulio čempionate susišlavęs sezono lyderis surinko 37 taškus ir yra pirmas įskaitoje. Tiesa, kvalifikaciniame sprinto rungties važiavime olandas tik paskutiniuose metruose įveikė V. Lendelį, o pusfinalyje įnirtingai turėjo pakovoti su Nicholu Paulu iš Trinidado ir Tobago. Finale Olandijos superžvaigždė įveikė rusą Michailą Jakovlevą, o keirino rungtyje jo dominavimą nutraukė vokietis Stefanas Botticheris, kuris bendroje sprinto įskaitoje su 33 taškais yra antras.

„Nebuvo viskas taip lengva. Naujas formatas važiuojant po tris man nėra įprastas. Tikiuosi šiose varžybose triumfuoti dar ne kartą“, – sakė galingo sudėjimo olandas.

Trečias UCI dviračių treko Čempionų lygos sprinto kategorijoje su 30 taškų yra kita Olandijos dviračių sporto pažiba Jeffrey Hooglandas. Jis keirino rungties finale pirmavo ilgą laiką, tačiau paskutiniame rate jį už nugaros paliko komandos draugas H. Lavreysenas ir rungties laimėtojas vokietis S. Botticheris. Olando sąskaitoje – vienas olimpinis, keturi pasaulio ir net aštuoni Europos čempionatų aukso medaliai.

Po to, kai iš didžiojo sporto po siaubingos nelaimės pasitraukė Kristina Vogel, neabejotina dviračių sporto žvaigžde Vokietijoje šiuo metu yra penkis kartus pasaulio čempionė Emma Hinze, kuri bendroje sprinto kategorijos įskaitoje su 37 taškais yra lentelės viršuje. Tokijo olimpiadoje šio sezono lyderė tenkinosi tik sidabru, tačiau pasaulio čempionate iškovojo du aukso medalius. UCI dviračių treko sprinto rungties finale ji nepaliko jokių vilčių savo tautietei Lea Friedrich (30 įskaitinių taškų ir 3 vieta bendroje įskaitoje) ir finišo liniją kirto važiuodama net 73 km/val. greičiu.

Nuo E. Hinze nedaug atsilieka Kelsey Mitchell (2 vieta, 35 taškai). 27 m. kanadietė yra tikra sensacija moterų dviračių sporte: ant dviračio ji sėdo tik būdama 23 m. ir iš karto įsiveržė į elitą, o šiemet Tokijuje pasipuošė auksu. UCI dviračių treko Čempionų lygos keirino rungties finale Kanados sportininkė pasivijo pirmaujančias  E. Hinze ir L. Friedrich ir pirma kirto finišo liniją.

„Paprastai keirino rungtyje renkuosi nuo pat pradžių būti priekyje. Šį kartą mano strategija buvo būti viduryje. Kaupiau jėgas paskutiniam ratui ir tada spurtavau. Laimėti tokiose varžybose yra puiku“, – sakė K. Mitchell, o prie sportininkės kostiumo pritvirtinti davikliai užfiksavo, kad lemiamo spurto metu jos širdies ritmas pakilo iki 182 dūžių per minutę.

Šias ir likusias dviračių treko žvaigždes jau netrukus, lapkričio 27 d., bus galima išvysti UCI dviračių treko varžybų antrajame etape Panevėžio „Cido“ arenoje.

UCI dviračių Čempionų lyga (angl. UCI Champions League) – intriguojančios, naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono prizinio fondo varžosi geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgaujasi specialiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat antras iš penkių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje, bilietus į renginį platina tiketa.lt.  Lapkričio-gruodžio mėn. penkiuose Čempionų lygos etapuose, kurie be Panevėžio jau įvyko Maljorkoje, vėliau nusikels į Londoną ir Tel Avivą, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė S. Krupeckaitė, 2020 m. Europos čempionato bronzos medalininkas V. Lendelis ir perspektyvioji O. Baleišytė kovoja dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausiai taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.