Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arūnas Gliaudelis prestižinėse mėgėjų lenktynėse Italijoje pateko į 20-uką!

Italijoje septintą kartą vykusiose prestižinėse mėgėjų dviračių lenktynėse „Gran Fondo Stelvio Santini“ puikiai pasirodė Arūnas Gliaudelis. Jis ilgosios distancijos (151,3 km; bendras pakilimas – 4058 m) absoliučioje įskaitoje užėmė 19-ą vietą, o M2 (35-39 metų) grupėje buvo šeštas.

Iš lietuvių į šimtuką dar pateko Edgaras Kovaliovas. Jis finišavo 70-as.

Trijose distancijose dalyvavo 3000 dviratininkų iš 45 šalių. Ilgąją distanciją iš Lietuvos dviratininkų dar įveikė Tomas Micė ir kelionės į Italiją iniciatorius Aleksandras Malakauskas, o vidutinę (137,9 km; bendras pakilimas – 3053 m) – Tomas Mockevičius.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko patekti į Top-20. Prieš startą planavau būti 50-uke. Kartosiu būtinai“, – teigė A. Gliaudelis.

35 metų dviratininkas savo įspūdžiais dalijasi socialiniuose tinkluose. Anot Arūno, tai buvo 5 val. 58 min. kančios ir laimės tuo pat metu. “Net ir dabar, praėjus kelioms dienoms, šiurpuliukai vis dar laksto per kūną, prisiminus kertinius lenktynių momentus“, – rašo A. Gliaudelis.

ILGOJI TRASA

http://www.granfondostelviosantini.com/it

 

Grandfondo Stelvio Santini. 3000 startuojančių iš 47 valstybių. 145,7 km, 4165 m. vertikalaus kilimo. 5h 58m kančios ir laimės tuo pačiu metu. Passo Mortirolo, Passo Stelvio- dviračių sporto legendos. Tikrai ne veltui. Lenktyniauti su italais, jų krašte, vienose prestižiškiausių mėgėjų lenktynėse, kaip sako mano vienas draugas- ne kregždžių lizdus drąskyt ar šlapintis ant dviejų pirštų. Kiek rimtai atsižvelgiau į pasiruošimą, tiek nerimtai atsižvelgta į pačią trasą ir jos pobūdį – kalnus pradėjome analizuoti išvakarėse, pasirodo be reikalo… Kalnai baudė visu smarkumu. Popieriuje nesimato, kad kylant į Mortirolo paskutiniuose kilometruose nosim gali reguliuoti kompiuteriuką ant vairo, nes procentai priartėja prie Captain Morgan’o stiprumo. Ir čia ne pokštas, vietomis 39/28 vos sukau, prasisukinėjo galinis ratas, kilo priekinis. Riedėjo ašaros, varvėjo prakaitas, druskos graužė veidą 58min. Stelvio. Formaliai jis apie 20km ir silpno kokteilio smarkumo. Niuansas tas, kad iki jo važiuojant dar 15-17 kilometrų nuolatos kyli, savo darbą pradėda daryti minutės, kilometrai ir vertikalus sukilimas. Labai sunku atrasti tikąjį sau įkandamą tempą. Net ir kelios minutės virš slenksčio gali padaryti negrįžtamą efektą. Tikroji krizė atėjo likus 4km iki viršūnės – apgaulinga lengva atkarpa, ten drįsau 53/21 sukti ir finišo arkos vaizdai pasamonėje, mane išdūrė. Paskutiniai kilometrai vėl stipriai pastatėjo. Kojos tuščios, širdis atsisako suktis virš 170bpm ir tas beviltiškumas, kai linija už kelių posūkių, bet tuo pačiu dar už 7-8min… Jausmas nenusakomas ir dar sunkiau aprašomas. +/- 1h30min 19 vieta bendroje įskaitoje. Rezultatas viršijo lukesčius. GL happy. Net ir dabar, praėjus kelioms dienoms, šiurpuliukai vis dar laksto per kūną, prisiminus kertinius lenktynių momentus. #Italy #passostelvio #passomortirolo #grandfondo #stelviosantini #cyclinglife #roadcycling #alps #Topteam #done

A post shared by Captain Obvious (@arunasturbogliaudelis) on