Aušrinė Trebaitė pasaulio taurės varžybose Kolumbijoje – 11-a

Kalyje (Kolumbija) surengto pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečio etapo moterų 20 km (80 ratų, 8 tarpiniai finišai)  grupinėse lenktynėse dėl taškų (21 dalyvė) sekmadienį Lietuvos atstovė Aušrinė Trebaitė užėmė 11-ą vietą.

28-erių metų panevėžietė pelnė 5 taškus.

Nugalėjo 2014 metų pasaulio čepionė australė Amy Cure, surinkusi 20 taškų.

Pasaulio taurės varžybų grupinių lenktynių dėl taškų bendrojoje įskaitoje pirmauja 2013 metų pasaulio čempionė čekė Jarmila Machačova (625 tšk.). A. Trebaitė (205 tšk.) tarp 33 klasifikuotų dviratininkių yra 22-a.

Vyrų sprinto rungtyje (31 dalyvis) Vasilijus Lendelis užėmė 13-ą vietą. 21-erių metų Lietuvos atstovas šešioliktfinalyje įveikė Trinidado ir Tobago dviratininką Kwesį Browne’ą, o aštuntfinalyje pranoko prancūzą Sebastieną Vigierą, tačiau po finišo už taisyklių pažeidimą pergalė iš Vasilijaus buvo atimta.

Nugalėjo rusas Denisas Dmitrijevas. Jis finale 2-0 įveikė vokietį Maxą Niederlagą. Trečią vietą užėmė kitas Rusijos atstovas Pavelas Jakuševskis.

Atrankos varžybose V. Lendelis buvo 11-as. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,977 sek. Geriausiai atrankoje pasirodė M. Niederlagas (9,756 sek.).

Pasaulio taurės varžybų sprinto rungties bendrojoje įskaitoje pirmauja lenkas Kamilis Kuczynskis (1200 tšk.). V. Lendelis (675 tšk.) tarp 55 klasifikuotų dviratininkų yra septintas.

Moterų keirine (16 dalyvių) Miglė Marozaitė pasidalijo 13-ą vietą. 20-metė lietuvė pirmo etapo pirmame važiavime finišavo paskutinė, penkta, o pirmame paguodos važiavime buvo priešpaskutinė, ketvirta ir nepateko į antrą etapą – pusfinalį.

Nugalėjo 2014 ir 2016 metų pasaulio čempionė vokietė Kristina Vogel.

Pasaulio taurės varžybų keirino bendrojoje įskaitoje pirmauja Europos vicečempionė belgė Nicky Degrendele (1225 tšk.). Tik viename etape dalyvavusi Simona Krupeckaitė (500 tšk.) tarp 33 klasifikuotų dviratininkių žengia devinta, o M. Marozaitė (380 tšk.) – 14-a.

Paskutinis, ketvirtas, pasaulio taurės varžybų etapas vyks vasario 25-26 dienomis Los Andžele (JAV). Balandžio 12-16 dienomis Honkonge bus surengtas pasaulio čempionatas.