Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Baltic Chain Tour“ dviračių lenktynėse – aštuonių šalių komandos

Rugpjūčio 26-28 dienomis Lietuvoje vyksiančiose šeštosiose tarptautinėse daugiadienėse dviračių plento lenktynėse „Baltic Chain Tour“ dalyvaus 13 komandų iš aštuonių šalių. Lietuvai atstovaus dvi ekipos – „Staki – Baltik vairas“ ir „Top Team – Ultrabike“. 

Baltic Chain Tour

© Tomas Gaubys

1,9 km prologas vyks penktadienį 19.00 val. Vilniuje, Upės gatvėje. Nuo 18.00 val. prologo trasą išmėgins iš anksto užsiregistravę dviratininkai mėgėjai. Starto miestelyje prie Baltojo tilto renginio dalyvių ir žiūrovų laukia ExtremeDelight.lt pramogos ir VšĮ “Sveikas miestas“ aktyvaus laisvalaikio zona. Taip pat miestelyje bus galima pabendrati su dviračių sporto prekių ženklų atstovais, komandomis, treneriais.

Pirmasis etapas (179,9 km; Vilnius – Rudamina – Šalčininkai – Turgeliai – Rudamina – Rukainiai – Medininkai – Kena – Lavoriškės – Vilnius) šeštadienį prasidės 14.00 val. Startas ir finišas – Kalnų parke. 

Sekmadienį 11.30 val. prasidėsiančiame antrajame etape dviratininkai važiuos 174,9 km (Vilnius – Vievis – Semeliškės – Trakai – Vievis -Dūkštos – Maišiagala – Pikeliškės – Vilnius). Startas ir finišas – ties Tilto ir Šventargio gatvių sankirta, o renginio miestelis įsikurs Katedros aikštėje. Prieš finišą „Baltic Chain Tour“ dalyviai įveiks penkis ratus po 5,3 km (trasa drieksis Gedimino prospektu, Vytauto, Upės, Žvejų ir T. Vrublevskio ir Šventaragio gatvėmis).

„Baltic Chain Tour“ antrasis etapas sekmadienį įsipins į penktojo „Bigbank Lietuvos plento taurės“ varžybų etapo renginius, kurie prie Katedros prasidės 10.00 val. 

Iš pradžių buvo planuota, kad šeštosios „Baltic Chain Tour“ lenktynės vyks rugpjūčio 23-28 dienomis Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Tačiau birželio 18 dieną pagrindiniai varžybų organizatoriai iš Estijos paskelbė atšaukiantys lenktynes dėl finansinių sunkumų. Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) nenorėjo, kad tradicinėmis tapusios lenktynės išnyktų iš dviračių pasaulio žemėlapio ir dėjo visas pastangas, kad varžybos įvyktų. Iš pradžių LDSF gavo Estijos dviratininkų sąjungos leidimą naudoti „Baltic Chain Tour“ vardą lenktynėms, o kiek vėliau pavyko gauti ir UCI patvirtinimą apie varžybų sugrąžinimą į jos kalendorių.

„Per tokį trumpą laiką pasirengti tarptautinėms lenktynėms nėra paprasta. Reikėjo išspręsti varžybų maršruto sudarymo, lenktynių dalyvių apgyvendinimo ir maitinimo, dviratininkų saugumo ir daugybę kitų klausimų,  – sakė kartu su „Pro Cycling LT“ lenktynes organizuojančios LDSF generalinė sekretorė – direktorė Rasa Ališauskienė. – Džiaugiuosi, kad į lenktynes atvyks aštuonių šalių komandos, kuriose yra ir tarptautinėse lenktynėse pasižymėjusių dviratininkų. Laukiame įdomių lenktynių ir sėkmingo mūsų komandų pasirodymo. Labai kviečiu palaikyti dviratininkus ne tik prie starto ar finišo Vilniuje, bet ir miesteliuose, pro kuriuos pravažiuos lenktynių karavanas“.    

Į Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) „Europe Tour“ kalendoriuje esančias lenktynes atvyksta keturios Latvijos, dvi Baltarusijos ir po vieną Estijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos ir Ukrainos komandą. Iš viso startuos 94 dviratininkai iš devynių šalių.

Lenktynių prizų fondą sudaro 7735 eurai. Nugalėtojui atiteks 900 eurų ir 40 pasaulio reitingo taškų.

„Staki – Baltik vairo“ komandai atstovaus Darijus Džervus, Paulius Šiškevičius, Venantas Lašinis, Airidas Videika, Mykolas Račiūnas, Justas Beniušis, Gintaras Svetikas ir Evaldas Maculevičius, o „Top Team – Ultrabike“ komandos garbę gins Arūnas Gliaudelis, Martynas Utkinas, Aleksandras Malakauskas, Lukas Talačka, Denas Danyla, Andrejus Dolgovas, Laurynas Stasikėlis ir Elijus Čivilis.  

Daugiausiai tikimasi iš profesionalios „Staki – Baltik vairo“ komandos. „Esame nusiteikę kovingai. Mūsų planai šiose lenktynėse ambicingi – pergalė etape ir aukšta vieta bendrojoje įskaitoje, – sakė komandos vadovas Deividas Vileniškis. – Trasos mums puikiai pažįstamos. Esame išanalizavę kiekvieną pakilimą ir nusileidimą. Stengsimės tuo pasinaudoti. Lenktynėms gerai pasirengę visi mūsų dviratininkai, o geriausios sportinės formos šiuo metu yra Paulius Šiškevičius, Darijus Džervus, Venantas Lašinis ir Mykolas Račiūnas. Stengsimės, kovosime, o kaip viskas susiklostys – pamatysime“. 

Rusijos rinktinei atstovaus buvusios Lietuvos moterų dviračių plento rinktinės narės Jolantos Polikevičiūtės 24-erių metų sūnus Viktoras Manakovas. 2013 metais Europos dviračių treko daugiakovės varžybų (omniumo) čempionu tapęs, o 2014 metų pasaulio čempionate bronzą pelnęs dviratininkas buvo išvykęs į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, tačiau dėl dopingo skandalo praretėjus Rusijos dviračių rinktinei taip ir nedebiutavo olimpiadoje. 2014 metais „Baltic Chain Tour“ lenktynėse dalyvavęs V. Manakovas Brazilijoje turėjo dalyvauti 4 km komandų persekiojimo lenktynėse.

Į lenktynes atvyksta ir ukrainietis Andrijus Kulykas („Kolss – BDC“). Jis gins nugalėtojo titulą.

Dalyvių sąrašas:

Baltarusijos rinktinė

Estijos rinktinė

Latvijos rinktinė

Rusijos rinktinė

„Minsk“ (Baltarusija)

„Rietumu – Delfin“ (Latvija)

„Evelo“ (Latvija)

„Alpha Baltic – Maratoni.lv“ (Latvija)

„Voster“ (Lenkija)

„IK Hero“ (Norvegija)

„Kolss – BDC“ (Ukraina)

„Staki – Baltik vairas“ (LIETUVA)

„Top Team – Ultrabike“ (LIETUVA)

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis, o penktąsias – A.Kulykas.

Pernai šiose UCI antros kategorijos lenktynėse Estijoje dalyvavo 17 komandų iš 13-os šalių. Iš viso startavo 97 dviratininkai. Jėgas išmėgino 13 lietuvių. Aukščiausią vietą galutinėje įskaitoje iš mūsų šalies dviratininkų užėmė Gediminas Kaupas. Jis buvo devintas. G.Kaupas pirmajame etape finišavo septintas, antrajame etape penktas buvo Darijus Džervus, septintas – Tomas Vaitkus, o trečiajame etape penktas finišavo Egidijus Juodvalkis, aštuntas – T.Vaitkus.

Informaciją parengė Tomas Gaubys