„Baltic Chain Tour“ pirmajame etape Venantas Lašinis – aštuntas

Lietuvoje vykstančių šeštųjų tarptautinių daugiadienių dviračių plento lenktynių „Baltic Chain Tour“ (2.2 kategorija) pirmajame etape šeštadienį geriausiai iš lietuvių pasirodė Venantas Lašinis. 19-metis „Staki – Baltik vairo“ komandos narys finišavo aštuntas.

Venantas Lašinis

© Tomas Gaubys

Pirmajame etape dviratininkai važiavo maršrutu Vilnius – Rudamina – Šalčininkai – Turgeliai – Rudamina – Rukainiai – Medininkai – Kena – Lavoriškės – Vilnius). Lenktynių dalyviai startavo ir finišavo Kalnų parke. Pačiame finiše dviratininkų laukė 300 metrų ilgio stati įkalnė.

Pergalę iškovojo Rusijos rinktinei atstovaujantis Aleksandras Kulikovskis. Jis 179,9 km nuvažiavo per 4 val. 41 min. 13 sek. Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-34 vietas užėmusiems dviratininkams. Darijus Džervus („Staki – Baltik vairas“) finišavo 12-as, o Arūnas Gliaudelis („Top Team – Ultrabike“) – 26-as.

Lenktynių lyderiu tapo ukrainietis Andrijus Vasyliukas („Kolss – BDC“), kuris šeštadienį užėmė 13 vietą, bet laimėjo visus tris tarpinius sprinto finišus ir pelnė devynias premijines sekundes. Pirmajame ir antrajame trapiniuose sprinto finišuose trečias buvo Paulius Šiškevičius („Staki – Baltik vairas“).

Antrą vietą bendrojoje įskaitoje užima Rusijos rinktinės narys Mamyras Stašas (+4 sek.), o trečią – latvis Maris Bogdanovičas („Rietumu – Delfin“, +5 sek.).

Po prologo ir pirmojo etapo iš Lietuvos dviratininkų aukščiausią vietą užima D.Džervus. 26-erių metų dviratininkas klasifikuotas aštuntas. Ji nuo lyderio atsilieka 10 sek.

V.Lašinis (+18 sek.) užima 26-ą, A. Gliaudelis (19 sek.) – 29-ą, o Justas Beniušis („Staki – Baltik vairas“, +39 sek.) – 38-ą vietas. Kiti Lietuvos dviratininkai į Top-40 nepatenka.

Buvusios Lietuvos moterų dviračių plento rinktinės narės Jolantos Polikevičiūtės sūnus Viktoras Manakovas (Rusijos rinktinė, +35 sek.) užima 35-ą vietą. Nugalėtojo titulą ginantis ukrainietis Andrijus Kulykas („Kolss – BDC“, +38 sek.) tarp 79 klasifikuotų dviratininkų yra 36-as.

Lenktynėse dalyvauja 13 komandų iš aštuonių šalių. Lietuvai atstovauja dvi ekipos – „Staki – Baltik vairas“ ir „Top Team – Ultrabike“.

Komandų įskaitoje pirmauja Rusijos rinktinė. „Staki – Baltik vairas“ užima devintą, o „Top Team – Ultrabike“ – 13-ą vietas.

Penktadienį sostinės Upės gatvėje surengtą 1,9 km prologą laimėjo i21-erių metų Estijos rinktinės narys Silveris Maoma.

Į Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) „Europe Tour“ kalendoriuje esančias lenktynes atvyko keturios Latvijos, dvi Baltarusijos ir po vieną Estijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos ir Ukrainos komandą. Iš viso startavo 91 dviratininkas iš devynių šalių.

Sekmadienį 11.30 val. prasidėsiančiame paskutiniame, antrajame, etape dviratininkai važiuos 174,9 km (Vilnius – Vievis – Semeliškės – Trakai -Vievis – Dūkštos – Maišiagala – Pikeliškės – Vilnius). Lenktynių dalyviai turėtų finišuoti 15.45 – 16.10 val. Startas ir finišas – ties Tilto ir Šventargio gatvių sankirta, o renginio miestelis įsikurs Katedros aikštėje. Prieš finišą „Baltic Chain Tour“ dalyviai įveiks penkis ratus po 5,3 km (trasa drieksis Gedimino prospektu, Vytauto, Upės, Žvejų ir T. Vrublevskio ir Šventaragio gatvėmis).

„Baltic Chain Tour“ antrasis etapas sekmadienį įsipins į penktojo „Bigbank Lietuvos plento taurės“ varžybų etapo renginius, kurie prie Katedros prasidėjo 10.00 val.

Lenktynių, kurias organizuoja LDSF ir „Pro Cycling LT“, prizų fondą sudaro 7735 eurai. Nugalėtojui atiteks 900 eurų ir 40 pasaulio reitingo taškų.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis, o penktąsias – A.Kulykas.

Iš pradžių buvo planuota, kad šeštosios „Baltic Chain Tour“ lenktynės vyks rugpjūčio 23-28 dienomis Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Tačiau birželio 18 dieną pagrindiniai varžybų organizatoriai iš Estijos paskelbė atšaukiantys lenktynes dėl finansinių sunkumų. Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) nenorėjo, kad tradicinėmis tapusios lenktynės išnyktų iš dviračių pasaulio žemėlapio ir dėjo visas pastangas, kad varžybos įvyktų. Iš pradžių LDSF gavo Estijos dviratininkų sąjungos leidimą naudoti „Baltic Chain Tour“ vardą lenktynėms, o kiek vėliau pavyko gauti ir UCI patvirtinimą apie varžybų sugrąžinimą į jos kalendorių.

Pernai šiose UCI antros kategorijos lenktynėse Estijoje dalyvavo 17 komandų iš 13-os šalių. Iš viso startavo 97 dviratininkai. Jėgas išmėgino 13 lietuvių. Aukščiausią vietą galutinėje įskaitoje iš mūsų šalies dviratininkų užėmė Gediminas Kaupas. Jis buvo devintas.