Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Baltic Chain Tour“ prologe Darijus Džervus – aštuntas

Penktadienį Vilniuje prasidėjo šeštosios tarptautinės daugiadienės dviračių plento lenktynės „Baltic Chain Tour“. Jose dalyvauja 13 komandų iš aštuonių šalių. Lietuvai atstovauja dvi ekipos – „Staki – Baltik vairas“ ir „Top Team – Ultrabike“. 

Sostinės Upės gatvėje surengtą 1,9 km prologą laimėjo ir geltonus varžybų lyderio marškinėlius užsivilko 21-erių metų Estijos rinktinės narys Silveris Maoma. Jis distanciją įveikė per 2 min. 10,950 sek.

Silver Maoma2

©  Tomas Gaubys

Antrą vietą užėmė buvusios Lietuvos moterų dviračių plento rinktinės narės Jolantos Polikevičiūtės 24-erių metų sūnus Viktoras Manakovas. Rusijos rinktinei atstovaujantis dviratininkas nugalėtojui pralaimėjo 0,937 sek. Trečioje vietoje – 22-ejų metų Latvijos rinktinės narys Kristas Neilandas (+1,241 sek.).

Geriausiai iš 16-os lenktynėse dalyvaujančių lietuvių pasirodė „Staki – Baltik vairo“ komandai atstovaujantis Darijus Džervus. 26-erių metų dviratininkas (+2,989 sek.), kuris nėra praleidęs nė vienerių „Baltic Chain Tour“ lenktynių, užėmė aštuntą vietą.

Darijus Džervus

©  Tomas Gaubys

18-metis Justas Beniušis („Staki – Baltik vairas“, +5,007 sek.) klasifikuotas 17-as.

Kiti Lietuvos dviratininkai liko už Top-40 ribos.

Nugalėtojo titulą ginančiam 26-erių metų ukrainiečiui Andrijui Kulykui („Kolss – BDC“, +3,67 sek.) atiteko 11-a vieta.

Komandų įskaitoje pirmauja Rusijos rinktinė. „Staki – Baltik vairas“ užima aštuntą, o „Top Team – Ultrabike“ – 13-ą vietas.

Prologo rezultatai čia: BCT 2016 Prologue

Į Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) „Europe Tour“ kalendoriuje esančias lenktynes atvyko keturios Latvijos, dvi Baltarusijos ir po vieną Estijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos ir Ukrainos komandą. Iš viso startavo 91 dviratininkas iš devynių šalių.

Prieš prologo startą lenktynių dalyvius pasveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinė sekretorė – direktorė Rasa Ališauskienė.

Pirmasis etapas (179,9 km; Vilnius – Rudamina – Šalčininkai – Turgeliai – Rudamina – Rukainiai – Medininkai – Kena – Lavoriškės – Vilnius) prasidės šeštadienį 14.00 val., o baigsis 18.10 – 18.35 val. Startas ir finišas – sostinės Kalnų parke.

Sekmadienį 11.30 val. prasidėsiančiame antrajame etape dviratininkai važiuos 174,9 km (Vilnius – Vievis – Semeliškės – Trakai -Vievis – Dūkštos – Maišiagala – Pikeliškės – Vilnius). Lenktynių dalyviai turėtų finišuoti 15.45 – 16.10 val. Startas ir finišas – ties Tilto ir Šventargio gatvių sankirta, o renginio miestelis įsikurs Katedros aikštėje. Prieš finišą „Baltic Chain Tour“ dalyviai įveiks penkis ratus po 5,3 km (trasa drieksis Gedimino prospektu, Vytauto, Upės, Žvejų ir T. Vrublevskio ir Šventaragio gatvėmis).

„Baltic Chain Tour“ antrasis etapas sekmadienį įsipins į penktojo „Bigbank Lietuvos plento taurės“ varžybų etapo renginius, kurie prie Katedros prasidės 10.00 val.

Lenktynių, kurias organizuoja LDSF ir „Pro Cycling LT“, prizų fondą sudaro 7735 eurai. Nugalėtojui atiteks 900 eurų ir 40 pasaulio reitingo taškų.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis, o penktąsias – A.Kulykas.

Pernai šiose UCI antros kategorijos lenktynėse Estijoje dalyvavo 17 komandų iš 13-os šalių. Iš viso startavo 97 dviratininkai. Jėgas išmėgino 13 lietuvių. Aukščiausią vietą galutinėje įskaitoje iš mūsų šalies dviratininkų užėmė Gediminas Kaupas. Jis buvo devintas.

Iš pradžių buvo planuota, kad šeštosios „Baltic Chain Tour“ lenktynės vyks rugpjūčio 23-28 dienomis Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Tačiau birželio 18 dieną pagrindiniai varžybų organizatoriai iš Estijos paskelbė atšaukiantys lenktynes dėl finansinių sunkumų. Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) nenorėjo, kad tradicinėmis tapusios lenktynės išnyktų iš dviračių pasaulio žemėlapio ir dėjo visas pastangas, kad varžybos įvyktų. Iš pradžių LDSF gavo Estijos dviratininkų sąjungos leidimą naudoti „Baltic Chain Tour“ vardą lenktynėms, o kiek vėliau pavyko gauti ir UCI patvirtinimą apie varžybų sugrąžinimą į jos kalendorių.

Informaciją parengė Tomas Gaubys