Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Baltic Chain Tour“ tradicija nenutrūks – lenktynės bus surengtos Lietuvoje

Šeštosios tarptautinės daugiadienės dviračių plento lenktynės „Baltic Chain Tour“ vis dėlto įvyks. Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF), ypač jos prezidento Romualdo Bakučio, pastangomis šios varžybos sugrįžo į Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) „Europe Tour“ kalendorių. Lenktynės, kurias sudarys prologas ir du etapai, vyks rugpjūčio 26-28 dienomis Lietuvoje!

Baltic Chain Tour

® Tomas Gaubys

Dėl varžybų trasų dar sprendžiama. Numatyta, kad paskutinę lenktynių dieną dviratininkai dalį distancijos įveiks Vilniuje ir finišuos prie Katedros, kur vyks penktojo „Bigbank Lietuvos plento taurės“ varžybų etapo renginiai.

„Baltic Chain Tour“ lenktynių organizatore ir vykdytoja šiais metais bus LDSF. Jai talkins VšĮ „Dviračių sportas“, kuriai vadovauja dviračių sporto entuziastas Deividas Vileniškis.

Buvo planuota, kad šeštosios „Baltic Chain Tour“ lenktynės vyks rugpjūčio 23-28 dienomis Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Tačiau birželio 18 dieną pagrindiniai varžybų organizatoriai iš Estijos paskelbė atšaukiantys lenktynes dėl finansinių sunkumų. Viena iš renginio organizatorių Lietuvos dviračių sporto federacija nenorėjo, kad tradicinėmis tapusios lenktynės išnyktų iš dviračių pasaulio žemėlapio ir dėjo visas pastangas, kad varžybos įvyktų. Iš pradžių LDSF gavo Estijos dviratininkų sąjungos leidimą naudoti „Baltic Chain Tour“ vardą lenktynėms, o kiek vėliau pavyko gauti ir UCI patvirtinimą apie varžybų sugrąžinimą į jos kalendorių.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis, o penktąsias – ukrainietis Andrijus Kulykas.

Pernai šiose UCI antros kategorijos lenktynėse Estijoje dalyvavo 17 komandų iš 13-os šalių. Iš viso startavo 97 dviratininkai. Jėgas išmėgino 13 lietuvių. Aukščiausią vietą galutinėje įskaitoje iš mūsų šalies dviratininkų užėmė Gediminas Kaupas. Jis buvo devintas. G.Kaupas pirmajame etape finišavo septintas, antrajame etape penktas buvo Darijus Džervus, septintas – Tomas Vaitkus, o trečiajame etape penktas finišavo Egidijus Juodvalkis, aštuntas – T.Vaitkus.

Informaciją parengė Tomas Gaubys