Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Cannibal Team“ su Roku Adomaičiu verčia naują puslapį klubo istorijoje

Lietuvoje įkurtas ir Belgijoje būstinę turintis dviračių sporto klubas „Cannibal Team“ pereina į aukštesnį lygį. Klubas, iki šiol dėmesį skyręs vaikams ir jaunučiams, nusprendė šiemet suburti jaunių vaikinų komandą ir su ja dalyvauti Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) jaunių lenktynėse įvairiose Europos šalyse. Komandai atstovaus vienas perspektyviausių Lietuvos dviratininkų Rokas Adomaitis. 16-metis klaipėdietis „Cannibal Team“ projekte, kurį sėkmingai vysto didžiuliai dviračio sporto entuziastai – lietuvė Erika Ališkevičiūtė ir jos vyras belgas Francis van Mechelen, dalyvauja nuo 2016 metų.

Erika Ališkevičiūtė ir Francis van Mechelen bei jų duktė Glorija ir sūnus Vlad.

„Cannibal Team“ klubui – jau šešeri. Iš pradžių mūsų tikslas buvo padėti augti Baltijos šalių dviračių sporto talentams, suteikti galimybes jiems dalyvauti įvairiose lenktynėse Europoje. Nenorėjome būti tokie kaip daugelis kitų. Norėjome, kad mūsų projektas kažkuo prisidėtų prie talentingų kitų komandų dviratininkų, neturinčių galimybių pasirodyti didesnėse lenktynėse Belgijoje ar kitur. Mes dažnai priimdavome ir jaunuosius Lietuvos dviratininkus. Padėdavome jiems rasti pigesį apgyvendinimą, suteikdavome aprangos komplektus. Pastaraisiais metais pas mus svečiavosi daugiau nei 100 dviratininkų ne tik iš Lietuvos, kitų Europos šalių, bet ir Australijos, Ugandos, JAV, Pietų Afrikos Respublikos“, – sakė vienas „Cannibal Team“ vadovų F. van Mechelen. 

Nuo šių metų „Cannibal Team“ keičia savo formulę. „Nusprendėme visą savo dėmesį skirti vaikinams, kurie augo su mumis nuo 12-os ir šiemet jau patenka į jaunių (iki 19 metų) kategoriją. Kadangi šios grupės dviratininkams reikia dar daugiau dėmesio ir dar rimtesnio darbo, nusprendėme, kad mūsų sportininkams būtina nauja komanda. Mergaičių pas mus nebebus, nes norime visą dėmesį ir rėmėjų pinigus skirti savo jaunių vaikinų komandai. „Cannibal Team“ šiemet tikriausiai bus geriausia jaunių vaikinų komanda pasaulyje. Artimiausioje ateityje stengsimės, kad visi mūsų komandos vaikinai sėkmingai pasiektų jaunimo (iki 23 metų) kategoriją 2023 metais“, – pažymėjo F. van Mechelen. 

„Cannibal Team“ jaunių ekipos 2021 metų apranga.

„Cannibal Team“ jaunių komandos marškinėlius vilkės E. Ališkevičiūtės ir F. van Mecheleno sūnus Vlad, kuris atstovavo Lietuvai 2019 metų Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.

„Cannibal Team“ komandą sudarys 15 dviratininkų iš 11 šalių:

Rokas Adomaitis (Lietuva)

Toms Ustups (Latvija)

Frank Ragilo (Estija)

Lauri Tamm (Estija)

Martin Kruseman (Estija)

Vlad van Mechelen (Belgija)

Lukas Vanderlinden (Belgija)

Kobe Heremans (Belgija)

Adam Seeman (Čekija) 

Oliver Soholm (Danija)

Jamie Whitcher (Jungtinė Karalystė)

Casper Ronning (Norvegija)

Mihnea Harasim (Rumunija)

Tomas Niemi (Suomija) 

Darwin Stevenick (Vokietija).

Rokas Adomaitis. Foto: Karolis Kavolėlis

Anot F. van Mecheleno, komanda turės viską, ko reikia – pasirūpinta personalu, apgyvendinimu, transportu, maitinimu, treniruočių ir varžybų apranga, dviračių detalėmis. Komandai padės buvęs dukart 2018 metų pasaulio jaunių čempiono, 2019 metų Europos asmeninių lenktynių čempiono ir tos pačios rungties pasaulio vicečempiono belgo Remco Evenepoelio treneris Fred Vandervennet. Komandos personalas dirbs savanoriškais pagrindais. Ekipos išlaidų padengimu pasirūpins Belgijos kompanija ICPC (International Cycling Promotion and Consulting). 

„Be ICPC kompanijos šis projektas nebūtų įmanomas. Jie rado rėmėjus mūsų komandai. Šiuo metu visi rėmėjai yra iš Belgijos.  Tikimės, kad prie mūsų komandos gyvavimo prisidės ir Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonės, parduodančios savo produkciją Belgijoje ar kitose Europos šalyse“, – kalbėjo F. van Mechelen. 

Nepaisant to, kad „Cannibal Team“ yra nauja komanda jaunių grupėje, jai pavyko gauti vietas žinomose UCI pirmos kategorijos vienos dienos ir daugiadienėse lenktynėse. „Ekipa galės startuoti beveik visose varžybose, kuriose ir norėjome. Daugelis varžybų organizatorių pamatė, kad turime vieną talentingiausių komandų, todėl ir sutiko mus priimti. Turime daug kvietimų į UCI I kategorijos lenktynes, į vienerias UCI Tautų taurės lenktynes ir į įvairias kitas varžybas. Esame laukiami lenktynėse Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Estijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse“, – džiaugėsi F. van Mechelen. 

„Cannibal Team“ komandos įkūrėjai Erika ir Francis labai nori, kad šiemet kuo daugiau jų ekipos vaikinų dalyvautų pasaulio dviračių plento čempionate Flandrijos regione (Belgija). Beje, Levene, kur bus ekipos narių namai, vyks pasaulio pirmenybių jaunių vaikinų ir merginų grupinės lenktynės. Levenas – ir F. van Mecheleno gimtasis miestas. 

„Cannibal Team“ galima sekti socialiniuose tinkluose:

Facebook: https://www.facebook.com/Cannibal-Team-1681173132120399

Instagram: cannibalteam

Informaciją parengė Tomas Gaubys