Čempionate Panevėžyje lenktyniavo jaunieji Lietuvos ir Ukrainos dviratininkai

Spalio 29-30 dienomis Panevėžio sporto arenoje surengtame atvirajame Lietuvos jaunių ir jaunučių dviračių treko čempionate dalyvavo 39 Lietuvos ir 15 Panevėžyje globojamų Ukrainos dviratininkų. Iš viso išdalinta 19 Lietuvos čempionato medalių komplektų.

Dviratininkai kovojo šešiose rungtyse – asmeninėse persekiojimo, sprinto ir komandų sprinto lenktynėse, 500 m asmeninėse lenktynėse laikui, skreče ir omniume (daugiakovėje).

Jaunių sprinto rungties prizininkai: Matas Sakavičius, Gabrielius Kundrotas ir Deividas Zelenauskas.

Lietuvos čempionate trenerio Anatolijaus Novikovo auklėtiniai – 18-metis Gabrielius Kundrotas (Panevėžio SC/„Domino“) ir 14-metė Deimantė Zelenauskaitė (Panevėžio SC/„Greitis“) iškovojo atitinkamai šešis ir penkis aukso medalius. 16-metė Lauryna Valiukevičiūtė (Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija (PRSSG)/„SportoManai“, treneris Aleksandras Mitunevičius) pelnė keturis sidabro ir vieną bronzos medalį, o 16-metis Arijus Nakutis (PRSSG/„El-Eko Sport tempas“/„Fortūna“, treneris Algimantas Buividas) – du sidabro ir tris bronzos medalius. Po keturis medalius iškovojo 17-metis Tadas Baranauskas (1-3-0, Panevėžio SC/„Domino“, treneris A. Novikovas) ir 16-metis Matas Sakavičius (0-3-1, PRSSG/„El-Eko Sport tempas“/„Fortūna“, treneris A. Buividas). Po tris aukso medalius namo parsivežė 15-metis Arnas Bilertas ir 16-metis Dominykas Misevičius (abu – PRSSG/„El-Eko Sport tempas“/„Fortūna“, treneris A. Buividas).

Jaunučių omniumo prizininkės: Lauryna Valiukevičiūtė, Deimantė Zelenauskaitė ir Aistė Aukštuolytė.

Atvirojo Lietuvos čempionato įskaitoje 16-metė ukrainietė Sofia Kovtun iškovojo penkias pirmąsias vietas. Iš viso Ukrainos dviratininkai, dalyvavę tik jaunučių lenktynėse, užėmė devynias prizines vietas (7-1-1).

Čempionatą surengė Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF). Jos sporto direktorė Simona Krupeckaitė ir Panevėžio klubo „Dviračiai“ vadovas Rimantas Narkūnas prizininkams įteikė medalius ir dovanas, kurias paruošė „Velonova“, „Maistas sportui“, „S-Sportas“, klubas „Dviračiai“ ir LDSF. Vyriausiojo teisėjo pareigas ėjo Jurgis Taučius.