Čempionų titulus apgynė Gabrielius Pabijanskas ir Gvidas Usevičius

Sekmadienį, liepos 7-ąją, Šiauliuose surengto Lietuvos mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionato vyrų elito ir jaunių (17-18 metų) vaikinų grupėse aukso medalius iškovojo Gabrielius Pabijanskas (Šiaulių SC „Dubysa“) ir Gvidas Usevičius (Šiaulių sporto gimnazija). Jie pirmi buvo ir pernai.

Sidabro medalius pelnė Lukas Karalius (SC „Dubysa“) ir Gustas Usevičius (Šiaulių sporto gimnazija), o bronzos – Titas Girdvilis (Pakruojo SC) ir Aleksandras Dauginas (SC „Dubysa“).

Kartu vyko ir Lietuvos BMX taurės varžybos 16 metų ir jaunesniems dviratininkams.

14-16 metų vaikinų grupėje nugalėjo Augustas Baškys, 11-13 metų berniukų grupėje, kurioje lenktyniavo 16 dviratininkų, pergalę šventė Gustas Kalasevičius, 9-10 metų berniukų grupėje pirmas buvo Vytautas Šatas, o berniukų iki 8 metų grupėje pirmoji vieta atiteko Jauniui Čepulėnui. Visi keturi nugalėtojai atstovauja SC „Dubysa“. Daugiausiai ovacijų sulaukė jauniausias varžybų dalyvis Martynas Jankus. Dar nė penkerių metų neturintis dviratininkas U-8 berniukų grupėje iškovojo trečią vietą.

Mergaičių iki 10 metų grupėje nugalėjo Agnė Rimkutė (Pakruojo SC), o 14-16 metų merginų grupėje pirma buvo Akvilė Orbakaitė (Pakruojo SC).

Varžybose dalyvavo per 50 dviratininkų. Jiems teko lenktyniauti šlapioje trasoje, nes varžybų metu kelis kartus prašniokštė stiprus lietus. Prieš varžybas, kurių vykdymą užtikrino treneriai Donata Šiaudvytė ir Donatas Armonas, Lietuvos vėliavą žiūrovų tribūnoje iškėlė G. Pabijanskas. Prizininkus apdovanojo Lietuvos dviračių sporto federacijos vadybininkė Gintarė Zuozaitė. Pajėgiausiems Lietuvos BMX atstovams šis čempionatas buvo paskutinė repeticija prieš liepos 11-14 dienomis Valmieroje (Latvija) vyksiantį Europos čempionatą.