Daugiadienėse lenktynėse Nyderlanduose – Akvilės Gedraitytės triumfas!

Akvilė Gedraitytė tapo Asene (Nyderlandai) surengtų 54-ųjų daugiadienių dviračių varžybų „European Junior Cycling Tour“ jaunių merginų lenktynių nugalėtoja. Lietuvos jaunių rinktinės lyderė šeštadienį laimėjo ir paskutinį, penktąjį, etapą.

A. Gedraitytė po prologo ir penkių etapų antrą vietą užėmusią norvegę Amalie Lutro aplenkė 3 sek. Trečią vietą užėmė švedė Julia Borgstrom (+12 sek.). Paulina Patinskaitė (Lietuvos rinktinė) užėmė 15-ą, o Dovilė Jonikaitė (Lietuvos rinktinė, +2.04) – 51-ą vietas.

Jaunių merginų lenktynėse dalyvavo 62 dviratininkės iš 8 šalių, klasifikuotos 56.

A. Gedraitytė prologe buvo penkta, pirmajame ir antrajame etapuose – trečia, trečiajame etape – septinta, o ketvirtajame etape – antra.

Penktajame etape – žiedinėse lenktynėse – A. Gedraitytė 22,8 km nuvažiavo per 34 min. 53 sek. (vid. greitis – 39,216 km/h). Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-33 vietas užėmusioms dviatininkėms. P. Patinskaitė užėmė 16-ą, o D. Jonikaitė – 56-ą vietas.

Jaunių vaikinų lenktynėse penktą vietą užėmė Erikas Šidlauskas (Lietuvos rinktinė). Nugalėjo olandas Lars Boven. Erikas nuo jo atsiliko 47 sek. Iš 110 startavusių dviratininkų klasifikuotas 91.

Penktajame etape (26,6 km) E. Šidlauskas finišavo 77-as, bet jam buvo įskaitytas pagrindinės grupės (3-54 vietos) laikas.

Jaunučių merginų lenktynėse Lietuvos ir Belgijos pilietybes turinti Gloria van Mechelen iš Lietuvoje registruotos komandos „Cannibal“ užėmė septintą vietą. Nugalėjo olandė Maud Rijnbeek. Gloria nuo jos atsiliko 1 min. 51 sek. Iš 73 startavusių dviratininkių klasifikuotos 69.

Penktajame etape (22,8 km) G. van Mechelen finišavo 12-a.

14-mečių grupėje G. van Mechelen brolis Vlad („Cannibal“) paskutiniajame etape (22,8 km) finišavo ketvirtas, o bendrojoje įskaitoje tarp 75 dalyvių užėmė 26-ą vietą.

Dovydas Lukšas („Cannibal“) paskutiniajame etape (22,8 km) finišavo 55-as, o bendrojoje įskaitoje tarp 73 dalyvių liko 54-as.