Daugiadienių lenktynių „Utena 2019“ nugalėtojai – Auksė Strainytė ir Gregor Kokk

26-ųjų tarptautinių daugiadienių dviračių lenktynių „Utena 2019“, skirtų trenerio Mykolo Veršilos atminimui, nugalėtojais tapo Auksė Strainytė iš Šilalės komandos ir estas Gregor Kokk.

Trijų dienų varžybų, kurias surengė Utenos daugiafunkcis sporto centras bei Lietuvos dviračių sporto federacija, jaunučių merginų lenktynėse dalyvavo 25 dviratininkės, o jaunučių vaikinų varžybose – 50 dviratininkų. Utenos apylinkėse lenktyniavo Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos dviratininkai. Kartu vyko ir Lietuvos jaunučių daugiadienių lenktynių čempionatas.

Merginų lenktynėse antrą vietą iškovojo nugalėtojos titulą gynusi Gustė Stanišauskaitė (Šilalė). Ji nuo A. Strainytės atsiliko 6,6 sek. Trečią vietą užėmė estė Elita Tasane (+2.41,9 sek.).

Gustė Stanišauskaitė, Auksė Strainytė, Elina Tasane. Foto: Gintarė Zuozaitė

Lietuvos čempione tapo A. Strainytė, sidabrą pelnė G. Stanišauskaitė, o bronzos medalis atiteko šeštą vietą užėmusiai Gabrielei Čeponytei („El-Eko Sport“/Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija).

Vaikinų lenktynėse antras buvo latvis Martinš Maslovs. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 15,4 sek. Trečią vietą iškovojo Gediminas Kubelskas (Kauno „Gaja“/„Klaipėda“, +1.28,3).

Martinš Maaslovs, Gregor Kokk su treneriu ir Gediminas Kubelskas. Foto: Gintarė Zuozaitė

Gediminas tapo Lietuvos čempionu. Sidabrą ir bronzą pelnė „Gajos“/„Klaipėdos“ atstovai – atitinkamai 12-ą vietą užėmęs Edgaras Veikšra bei 16-ą vietą užėmęs Arminas Kašauskas.

Aktyviausias varžybų dviratininkais tapo A. Strainytė ir M. Maslovs. Vaikinų įskaitoje antras liko G. Kubelskas.

Lietuvos čempionato komandų įskaitoje nugalėjo Šilalės merginų ir „Gajos“/„Klaipėdos“ vaikinų komandos. Antras vietas užėmė „El-Eko Sport“/Utenos DSC merginos ir Šilalės vaikinai.

Merginų varžybų pirmajame etape (42 km) pirma finišavo E. Tasane, o antra buvo A. Strainytė. Antrajame etape (2,5 km) pirma buvo estė Kirke Reier, o antra finišavo G. Stanišauskaitė. Pastaroji laimėjo trečiąjį etapą (36 km), o ketvirtajame etape (57,5 km) finišavo antra. Paskutinę dieną pergalę iškovojo A. Strainytė.

Vaikinų lenktynių pirmąjį (59 km) ir antrąjį (2,5 km) etapus laimėjo G. Kokk, trečiąjį (55,6 km) – estas Kevin Kardo Koiv, o ketvirtąjį (71,3 km) – lenkas Jakub Krzak. Pirmajame etape G. Kubelskas buvo antras, antrajame etape E. Veikšra buvo septintas, trečiajame etape Jomantas Venckus (Šilalė) finišavo 13-as, o paskutiniame etape ketvirtą vietą užėmė Rokas Adomaitis.