Daugiausiai medalių iškeliavo į Šilalę

Birželio 26-27 dienomis Balninkuose (Molėtų raj.) vykusiose Lietuvos dviračių sporto vasaros pirmenybėse daugiausiai medalių atiteko Šilalės sporto mokyklos/„Kvėdarnos“ dviračių sporto klubo atstovams. Trenerio Kęstučio Česaičio auklėtiniai iškovojo net 13 medalių (6-4-3). Utenos daugiafunkcio sporto centro dviratininkai pelnė 6 (1-4-1), Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos/„Fortūnos“ – 5 (1-1-3), o Vilniaus miesto sporto centro/„Sietyno“ – 4 (0-2-2) medalius.

Kotryna Strakšytė (2 v.), Skaistė Mikašauskaitė (1 v.), Austėja Žekaitė (3 v.). Foto: Kęstutis Česaitis

Po du aukso medalius iškovojo Auksė Lekavičiūtė, Skaistė Mikašauskaitė (abi – Šilalės SM/„Kvėdarna“) ir Rokas Adomaitis („Viesulo SC/„Klaipėda“).

R. Adomaitis laimėjo asmenines ir grupines jaunučių vaikinų lenktynes. 10 km asmeninėse lenktynėse antras buvo Jomantas Venckus, o trečias – Kristupas Mikutis (abu – Šilalės SM/„Kvėdarna“). 60 km grupinėse lenktynėse antrą vietą iškovojo Edgaras Žekas (Šilalės SM/„Kvėdarna“), o trečią – K. Mikutis.

S. Mikašauskaitė laimėjo asmenines ir grupines jaunučių merginų lenktynes. 10 km asmeninėse lenktynėse antrą vietą užėmė Kotryna Strakšytė (Utenos DSC), o trečią – Austėja Žekaitė (Šilalės SM/„Kvėdarna“). 42 km grupinėse lenktynėse antra buvo taip pat K. Strakšytė, o trečia – Ugnė Naujokaitytė (Panevėžio RSSG/„Fortūna“).

A. Lekavičiūtė nugalėjo asmeninėse ir grupinėse mergaičių lenktynėse. 5 km asmeninėse lenktynėse antrą vietą iškovojo Miglė Daneikaitė (Utenos DSC), o trečią – Viktorija Šabunkaitė (Vilkaviškio SM/„Aira“). 24 km grupinėse lenktynėse antra buvo taip pat M. Daneikaitė, o trečia – Adriana Voitkevič (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“).

Jaunių ir jaunimo vaikinų 15 km asmenines lenktynes laimėjo Aivaras Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Antras buvo Rokas Dirmantas („Viesulo“ SC/„Pajūris“), o trečias – Mantas Bitinas (Panevėžio RSSG/„Fortūna“). Šioje grupėje 60 km grupinių lenktynių nugalėtoju tapo M. Bitinas. Antras klasifikuotas A. Mikutis, o trečias – Žygimantas Matuzevičius (Vilniaus „Vitus“).

Jaunių merginų 15 km asmeninėse lenktynėse nugalėjo Auksė Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Antrą vietą iškovojo Rūta Rastauskaitė (Panevėžio RSSG/„Fortūna“), o trečią – Elvyra Bugajevaitė (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“). Šioje grupėje 60 km grupines lenktynes laimėjo iš Belgijos atvykusi Gloria van Mechelen („Cannibal“). Antra finišavo A. Strainytė, o trečia – R. Rastauskaitė.

Berniukų 10 km asmenines lenktynes laimėjo Titas Laurinavičius (Kauno „Gaja“). Antras buvo Arijus Nakutis (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“), o trečias – Nikolas Klimavičius (Utenos DSC). Pastarasis kitą dieną laimėjo 42 km grupines lenktynes. Jose antrą vietą iškovojo A. Nakutis, o trečią – Ignas Kertenis (Kauno „Gaja“).

Pirmenybėse dalyvavo beveik 100 dviratininkų.