Denas Masiulis tapo prizininku Lenkijoje

Lietuvos jaunių rinktinės narys Denas Masiulis iš „Klaipėdos“ komandos tapo Lenkijoje surengtų 29-ų Grudziondzo mero taurės jaunių (17-18 metų) daugiadienių dviračių lenktynių (UCI I kategorija; 404,6 km) prizininku. 17-metis klaipėdietis galutinėje įskaitoje užėmė trečią vietą.

Nugalėjo lenkas Filipas Maciejukas. Antrą vietą užėmė danas Martinas Mollerupas (+58 sek.). D. Masiulis nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 23 sek. Į pirmą dešimtuką pateko penki Lenkijos ir po vieną Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos ir Suomijos dviratininką.

Romas Zubrickas (+3.48) užėmė 19-ą, Kęstutis Vaitaitis (+3.48) – 32-ą, Rokas Gelžinis (+5.50) – 67-ą vietas, o Mantas Januškevičius ir Aristidas Kelmelis lenktynių nebaigė.

Pagal surinktus taškus D. Masiulis (46 tšk.) užėmė ketvirtą, o R. Zubrickas (34 tšk.) – 10-ą vietas. Pirmas klasifikuotas M. Mollerupas (90 tšk.).

Trečiadienį pasibaigusiose keturių etapų lenktynėse dalyvavo 185 dviratininkai iš 16-os šalių bei 32-iejų komandų. Klasifikuoti 126-i sportininkai. Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė nusileido tik Lenkijos rinktinei.

„Džiaugiamės pasiektais rezultatais tokio rango lenktynėse. Vaikinai buvo tikra komanda, – sakė Lietuvos jaunių rinktinės ir „Klaipėdos“ komandos treneris Artūras Šiugždinis. – Paskutiniame etape Lietuvos rinktinė atliko didelį darbą, saugojant Deną grupėje. Buvo momentas, kai prie šoninio vėjo Lietuvos rinktinė sudraskė į gabalus grupę ir kurį laiką trys iš keturių mūsiškių važiavo penkių lyderių grupėje. Bet lenkai ėmė „vežti“ savo lyderį ir grupės susijungė. Jeigu vėjas būtų buvęs stipresnis, tikrai būtumėme lenkus dar panervinę.“

D. Masiulis sekmadienį laimėjo pirmo etapo antrą dalį ir buvo tapęs varžybų lyderiu. Klaipėdietis pirmadienį po antro etapo nukrito į ketvirtą vietą, o antradienį po trečio etapo pakilo laipteliu aukštyn. Trečiadienį Denui pavyko išsaugoti trečią poziciją.

Antradienį trečią etapą laimėjo M. Mollerupas. Jis 90,7 km nuvažiavo per 2 val. 8 min. 10 sek. (vid. greitis – 42,46 km/h). Iki finišo likus apie 12 km, susiformavo iš penkių dviratininkų sudaryta lyderių grupelė. Netrukus prie jos prisijungė du dviratininkai. Iki finišo likus apie 300 metrų, D. Masiulis bandė atitrūkti nuo varžovų, tačiau to padaryti jam nepavyko. Denas finišavo septintas, R. Zubrickas (+1.14) – 12-as, K. Vaitaitis (+1.14) – 29-as, R. Gelžinis (+2.46) – 52-as, o M. Januškevičius nefinišavo.

Ketvirtą etapą laimėjo lenkas Kornelis Klementowskis. Jis 109,5 km nuvažiavo per 2 val. 33 min. 21 sek. (vid. greitis – 42,843 sek.). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-85 vietas užėmusiems dviratininkams. R. Zubrickas finišavo 11-as, R. Gelžinis – 33-ias, D. Masiulis – 39-as, o K. Vaitaitis – 61-as.

Trečiame tarpiniame sprinto finiše (73,5 km) R. Gelžinis finišavo antras ir pelnė dvi premijines sekundes.