Du Lietuvos dviratininkai – Baltijos šalių talentų komandoje

Du perspektyvūs Lietuvos dviratininkai – 18-mečiai Mantas Bitinas ir Aivaras Mikutis ateinantį sezoną atstovaus Estijos komandai „Ampler Development Team“. Ji registruota Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) III divizione.

„Ampler Development Team“. Mantas Bitinas – antroje eilėje pirmas iš kairės

Praėjusį sekmadienį Tartu mieste, viename prekybos ir pramogų centrų, vyko komandos pristatymas, kuriame dalyvavo ir M. Bitinas. A. Mikutis į Estiją nevažiavo dėl asmeninių priežasčių. Per pristatymą paskelbta, kad šiemet pirmąjį sezoną varžybose dalyvavusios „Tartu2024/BalticChainCycling.com“ komandos tituliniu rėmėju tapo Estijos elektrinių dviračių kompanija „Ampler Bikes“ ir ekipa vadinsis „Ampler Development Team“. „Tartu2024/BalticChainCycling.com“ 2020 metų UCI „Europe Tour“ reitinge tarp 100 komandų užėmė 21 vietą.

„Ampler Development Team“, kuriai vadovauja buvę profesionalūs dviratininkai – Jaan Kirsipuu ir Rene Mandri, kitais metais sudarys 13 dviratininkų iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos ir Estijos. „Ampler Development Team“ marškinėlius vilkės Suomijos grupinių lenktynių čempionas Antti-Jussi Juntunen ir asmeninių lenktynių čempionas bei grupinių lenktynių vicečempionas Ukko Peltonen, Estijos asmeninių lenktynių čempionas Gleb Karpenko bei Latvijos grupinių lenktynių vicečempionas ir jaunimo čempionas Pauls Rubenis. Komanda lenktyniaus „Scott“ dviračiais.

„Mūsų tikslas vienas – iš Baltijos dviračių sporto talentų auginti profesionalius lenktynininkus. Mes suteikiame jiems reikiamą palaikymą ir varžybų kalendorių, o jie, siekdami kilti aukštyn, turės vykdyti įsipareigojimus. Kai kurie vaikinai dar turi baigti mokyklas, todėl atsižvelgsime į tai ir padėsime jiems suplanuoti laiką. Tie, kurie neturi to, kas būtina, ilgai su mumis neišsilaikys. Mes nemokame pinigų nė vienam, mes tik sukuriame jiems reikiamą aplinką perėjimui į kitą lygį“, – pažymėjo „Ampler Development Team“ sporto direktorius J. Kirsipuu, kuris yra laimėjęs keturis „Tour de France“ lenktynių etapus.

Komandos pristatymas

„Pasiūlymas pasirašyti sutartį nebuvo labai netikėtas, nes jau anksčiau su estais kalbėjomės dėl kito sezono. Jie sakė, kad lauktumėme žinių. Estijos komanda – puiki organizacija, suteikianti visas sąlygas tobulėti. Stengsimės įvykdyti visas užduotis, – sakė panevėžietis M. Bitinas. – Dauguma komandos narių man yra neblogai pažįstami, nes ne kartą buvome susitikę varžybose. Artimiau susipažinome praėjusį savaitgalį – kartu praleidome dvi dienas. Buvo surengtas smagus pristatymas, kurį stebėjo nemažai žmonių. Džiaugiuosi, kad komandoje būsiu ne vienas lietuvis. Iki gruodžio 26 dienos treniruosimės individualiai, o po to numatyta trijų savaičių treniruočių stovykla. Kitų metų komandos kalendorius tikrai turtingas. Bus ir daug UCI lenktynių. Tikiuosi, kad bus varžybų, kuriose lyderio vaidmuo bus patikėtas ir man“.

Mantas Bitinas.

M. Bitinas, kurį išugdė treneris Algimantas Buividas, šiemet du kartus tapo Lietuvos treko čempionu – laimėjo skrečo rungtį ir daugiakovės varžybas, Europos treko čempionato grupinėse lenktynėse dėl taškų užėmė 12-ą, o Europos plento čempionato jaunių grupinėse lenktynėse – 40-ą vietas. Mantas pernai laimėjo jaunių daugiadienes lenktynes „Po Ziemi Lodzkiej“ Lenkijoje, Europos jaunių treko čempionato grupinėse lenktynėse dėl taškų iškovojo 7-ą vietą.

„Džiaugiuosi suteikta galimybe tobulėti. Suburta visai įdomi komanda. Nebus lengva, nes teks derinti sportą su mokslais. Taip pat bus lenktynių, kuriose reikės įveikti 150-200 kilometrų. Bet tikiuosi, kad viskas bus gerai ir pavyks pasiekti ne vieną gerą rezultatą“, – sakė A. Mikutis, kuris šiemet turėjo pokalbių dėl atstovavimo ir su viena amerikiečių komanda.

Aivaras Mikutis. Foto: Tomas Gaubys

Kvėdarniškis, kurį išugdė pirmasis Ramūno Navardausko treneris Kęstutis Česaitis, šiemet ir pernai tapo Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionu, iškovojo 3-ią vietą tarptautinėse daugiadienėse R. Navardausko taurės lenktynės, o jų etapuose užėmė tris prizines vietas, buvo 3-ias „Lietuvos plento taurės“ varžybų lenktynių „Šakiai Grand Prix“ bendrojoje įskaitoje ir pirmajame etape.

Beje, komandą remia ir Lietuvos elektrotechninių sprendimų projektavimo bei elektros įrenginių montavimo bendrovė „Voltas“. Jos logotipas bus matomas ant ekipos marškinėlių rankovės.