Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviračių lenktynėse “Baltic Chain Tour“ – trylika lietuvių

Antradienį 12.00 val. Estijos sostinėje Taline bus duotas startas tarptautinėms dviračių lenktynėms „Baltic Chain Tour”. Penktą kartą rengiamose varžybose dalyvaus trylika Lietuvos dviratininkų. Trijų etapų lenktynės vyks Estijoje ir trumpam užsuks į Latviją.

„Baltic Chain Tour“ lenktynėse, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, startuos dvi Lietuvos komandos – šalies rinktinė ir „Top Team-Ultrabike“ ekipa. Olimpinio čempiono Artūro Kaspučio vadovaujamai Lietuvos rinktinei atstovaus Egidijus Juodvalkis, Gediminas Kaupas, Žydrūnas Savickas, Raimondas Rumšas jaunesnysis, Paulius Šiškevičius ir Arūnas Lendelis. „Top Team-Ultrabike“ komandos marškinėlius šiose lenktynėse vilkės Tomas Vaitkus, Airidas Videika, Mykolas Račiūnas, Elijus Čivilis, Deividas Vileniškis ir Jonas Ališauskas. Naujosios Zelandijos komandai “CCT p/b Champion” atstovaus Darijus Džervus.

IMG_2249

 

Foto – Tomas Gaubys

Lenktynėse dalyvaus 17 komandų iš 12-os šalių.

Pirmąją varžybų dieną dviratininkai iš Talino į Pernu įveiks 170 km. Trečiadienį varžybų dalyviai važiuos iš Pernu į Valgą (193 km), kur ketvirtadienį prasidės ir baigsis trečiasis etapas (180 km). Paskutinę varžybų dieną lenktynių karavanas užsuks į Latvijos miestus Valmierą ir Smiltenę.

Iš pradžių visose trijose Baltijos šalyse buvo plantuota surengti po du šių lenktynių etapus ir visas išlaidas dalinti į tris dalis. Latviams atsisakius organizuoti savo etapus, estams ir lietuviams gerokai padidėjo finansinė našta. Susiklosčius tokiai situacijai, savo etapus rengti atsisakė ir Lietuvos dviračių sporto federacija.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erkis Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, o ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis. Užpernai šiose lenktynėse trečią vietą užėmė Žydrūnas Savickas.