Dviračių plento čempionatas baigėsi veteranų ir neįgaliųjų lenktynėmis

Paskutinę Jonavoje vykusio Lietuvos dviračių plento čempionato dieną – šeštadienį – lenktyniavo veteranai ir negalią turintys sporto entuziastai. Pastarieji šalies pirmenybėse dalyvavo pirmą kartą.

LDSF prezidentas Darius Levickis pasveikino neįgaliuosius sportininkus. Foto: LPAK

30+ ir 40+ grupių veteranų lenktynių absoliučioje įskaitoje pirmą vietą iškovojo Simas Kondrotas („Velo Ghost Veloma“). Jis 80 km (3 ratai) nuvažiavo per 1 val. 58 min. 34 sek. (vid. greitis – 40,48 km/h). Antras finišavo Tadas Malinauskas („Blitz“), trečias – Martynas Jočys (be klubo), ketvirtas – Laurynas Ropė („Blitz“), o penktas – Elijus Čivilis („Top Team“). Lenktynėse dalyvavo ir LDSF prezidentas Darius Levickis („Memel“).

30+ grupėje nugalėjo S. Kondrotas, antras buvo M. Jočys, o trečias – L. Ropė. 40+ grupėje pirmas klasifikuotas T. Malinauskas, antras – Valerijus Novikovas („Colibri“), o trečias – Žilvinas Liaugodas („VeloPeak Hunters“).

50+, 60+, 70+ grupių atstovai įveikė 52 km (2 ratai). 50+ grupėje nugalėjo Vitalis Vareikis („Focus Vilnius“), antras buvo Audrius Meskys („Velomanai“), o trečias – Raimondas Kalina („Focus Vilnius“). 60+ grupėje pirmą vietą iškovojo Vytautas Andruška („VeloPeak Hunters“), antrą – Jurij Žukov („Top Team“), o trečią – Vytautas Ruškys („Akmenėje beverčiai“). Lenktynėse dalyvavo vienas 70+ grupės atstovas – Petras Kiušas („Dviratai – Daistatus“) ir viena moteris – Jurgita Lunytė (be klubo).

Veteranų lenktynėse dalyvavo per 40 dviratininkų.

Neįgaliųjų lenktynėse dalyvavo 14 sporto entuziastų. Neįgalieji sportininkai įveikė 10 kilometrų trasą.

Neįgalieji dviračių varžybose dalyvauja jau keturis dešimtmečius, o paralimpinėse žaidynėse ši sporto šaka debiutavo 1984 m. Paralimpinėse žaidynėse sportininkai su negalia varžosi ir plente, ir treke. Priklausomai nuo negalios tipo, atletai varžosi trylikoje atskirų klasių.