Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviračių sporto teisėjų forume Rygoje – ir keturi Lietuvos atstovai

Sausio 28-29 d. Latvijos sostinėje Rygoje vyko Šiaurės šalių dviračių sporto teisėjų forumas. Jame dalyvavo 70 dviračių sporto teisėjų iš 8 šalių: Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Šiame forume Lietuvai atstovavo Roberta Vainauskienė, Gabija Lašinė, Gabija Bartkevičiūtė ir Jurgis Taučius.

Forumo metu įvairių dviračių sporto disciplinų teisėjai ir komisarai dalyvavo teoriniuose bei praktiniuose užsiėmimuose. Į forumo dalyvius kreipėsi Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) prezidentas Enrico Della Casa ir Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Teisėjų komisijos vadovė Catherine Gastou.

Forumo dalyviams labai vertingos informacijos apie dviračių technines charakteristikas suteikė UCI Technikos departamento inovacijų koordinatoriai, teisėjai taip pat buvo supažindinti su dviračių matavimo įrangos veikimu. Praktinius užsiėmimus vedė UCI plento, MTB, BMX, kroso ir treko komisarai. Buvo imituojamos įvairios lenktynių situacijos ir priimami sprendimai pagal UCI taisykles.

„Tai buvo puiki proga pasisemti patirties iš ilgametę patirtį turinčių tarptautinių teisėjų, susipažinome su taisyklių atnaujinimais. Be to, buvo aptartos Šiaurės šalių teisėjų mainų galimybės, kurios mums ypač aktualios, kadangi Lietuvoje neturime tiek daug aukšto rango lenktynių, kuriose galėtumėme įgyti dar daugiau patirties“, – sakė Lietuvos dviračių sporto teisėjų sąjungos pirmininkė R. Vainauskienė.

Prie Lietuvos teisėjų dalyvavimo forume Rygoje prisidėjo Lietuvos dviračių sporto federacija ir „Škoda“.

Latvijos ir Lietuvos dviračių sporto federacijų informacija.