Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviračių sporto treneriams – seminaras su specialistu iš Belgijos

Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) trečiadienį, gegužės 5-ąją, rengia nuotolinį seminarą šalies dviračių sporto treneriams su Belgijos dviračių sporto federacijos (KBWB) techniniu direktoriumi Frederiku Broche. Beveik 20 metų darbo patirtį sukaupęs Belgijos specialistas pristatys pranešimą „Nuo talento iki pasiekimų dviračių sporte: iššūkių kelias nuo jaunučio iki pasaulinės klasės elito lenktynininko“.

Belgijos dviračių sporto federacijos techninis direktorius Frederik Broche.
Foto: Nico Vereecken/Photonews

F. Broche taip pat atsakys į seminaro dalyvių klausimus, pasidalins praktiniais patarimais apie naujausias treniruočių metodikas ar tendencijas.

„Apie dešimtmetį gana aktyviai dalyvavau dviračių varžybose, bet profesionalu netapau. Vėliau keletą metų užsiėmiau triatlonu. Sudijavau kūno kultūrą ir nuolat domėjausi dviratininkų treniravimu. Per daugelį metų daug ko išmokau ne tik iš knygų, bet ir dirbdamas su įvairiais dviratininkais, – apie save pasakojo F. Broche. – Po septynerius metus trukusio darbo Belgijos federacijoje su talentais kurį laiką dirbau Flandrijos federacijoje, kur buvau atsakingas ir už trenerių kursus. 2016 ir 2017 metais ėjau Britų dviračių sporto federacijos „Performance Pathway“ programos koordinatoriaus pareigas. 2018 metais grįžau į Belgiją ir nuo tol esu Belgijos dviračių sporto federacijos techninis direktorius, atsakingas už aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimą“. 

F. Broche neslėpė, kad yra mažai susipažinęs su Lietuvos dviračių sportu, bet žino, kad mūsų šalis turėjo ir turi puikių plento ir treko dviratininkų. Frederikas prisimena, kad jam Belgijoje ne kartą teko lenktyniauti su Lietuvos atstovais iš Klaipėdos, tarp kurių buvo labai stiprių, jam neįveikiamų dviratininkų. 

„Norint užauginti gerą dviratininką reikia į daug ką atsižvelgti. Be to, būtina turėti viziją ir kantrybės. Talentas yra svarbu, bet kas yra talentas? Treneriai turi įžvelgti dviratininko potencialą. O talentas tarp jaunučių ir talentas tarp elito dviratininkų – nėra tas pats. Čia net galime sakyti, kad kalbame apie dvi skirtingas sporto šakas. Dviratininkų tobulėjimui labai svarbi aplinka: namai, mokykla, komanda, federacija, taip pat galimybės išvykti į užsienį, aukštesnio lygio lenktynės, inventorius, testavimas, palaikymas. Kuriant treniruočių programą reikia atsižvelgti į talentą ir aplinką. Treniruotės nevisada turi būti labai sunkios, o svarbu, kad jos atitiktų dviratininko pasirengimą ir sezono bei ilgalaikius tikslus. Susidūriau su įvairiomis situacijomis tiek Belgijoje, tiek Didžiojoje Britanijoje. Manau, kad turiu kuo pasidalinti“, – sakė F. Broche.  

Belgijos dviračių sporto federacijos techninis direktorius Frederik Broche ir dukart Europos čempionas Victor Campenaerts. Foto: asmeninis F. Broche albumas

Belgija yra dviračių sporto šalis, turinti turtingą istoriją, bet, anot Frederiko, jai yra kur tobulėti. „Pasidalinsiu su jumis įžvalgomis ir savo patirtimi, kodėl Belgija tapo dviračių sporto šalimi ir kuo mes pranokstame kitus. Prireikė daugybės metų, kad pasiekti aukščiausią lygį. Kita vertus, taip pat stengsiuosi paaiškinti, ko mums, kaip dviratininkų tautai, trūksta ir kas galėtų būti geriau!“, – kalbėjo 41 metų ekspertas. – Taip pat papasakosiu apie Belgijos dviračių sporto struktūrą ir kaip į dviračių sportą pritraukiami vaikai, kokias galimybes jie turi, su kokiais iššūkiais susiduria federacija“.

Paklaustas, kuriuo keliu turėtų eiti mažos šalies, tokios kaip Lietuva, dviračių sporto vystytojai, F. Broche atsakė, kad tiek Belgija, tiek Lietuva turi stengtis padaryti dviračių sportą patrauklų ir kuo saugesnį jauniems dviratininkams, suteikti jiems galimybes dalyvauti varžybose, atitinkančiose jų meistriškumo lygį. „Dviračių sporto ir dviratininkų tobulėjimui didelę reikšmę turi šiuolaikiški treneriai ir geros komandos. Mano nuomone, tai yra esmė ir pagrindas, – pažymėjo F. Broche. – Žinoma, labai svarbu likti peletone finansine prasme. Didelės šalys investuoja vis daugiau, o mažesnėms šalims vis sunkiau atsilaikyti, todėl atotrūkis vis didėja“.

LDSF generalinis sekretorius Stasys Petrauskas neslėpė džiaugsmo, jog Belgijos dviračių sporto specialisto patirtimi ir žiniomis galės pasinaudoti labiausiai motyvuoti šalies dviračių sporto treneriai ir kalbėjo, jog nuolatinis trenerių kvalifikacijos kėlimas – viena svarbiausių LDSF strateginių siekiamybių. „Naujojoje LDSF ilgalaikės veiklos strategijoje, kurios gaires tikimės bendruomenei pristatyti jau artimiausioje konferencijoje, trenerių kvalifikacijos kėlimas bus tarp prioritetų. Seminare su Frederiku Broche profesinio tobulėjimo siekiantys treneriai turės galimybę atnaujinti žinias bei įgyti vertingos pasaulinės patirties“, – kalbėjo S. Petrauskas.

Vienam LDSF vadovų imponuoja ne tik seminaro lektoriaus profesinė patirtis, bet ir požiūris į galimą pagalbą kitos šalies dviračių sporto bendruomenei. „Su Frederiku susipažinome metų pradžioje, kai šalies dviračių sporto treneriams ieškojome konkrečių edukacijos šaltinių. Nepaisant didžiulio Frederiko užimtumo ir įtemptos dienotvarkės, palyginus lengvai susitarėme dėl galimo jo dalyvavimo seminare. Belgijos dviračių sporto specialistas mielai sutiko pasidalinti savo patirtimi su treneriais iš Lietuvos. 

Mano manymu, toks nesavanaudiškas požiūris išties vertas pagarbos. Tik belieka apgailestauti, kad dėl pandemijos Frederikas  neatvyks į Lietuvą – seminaras bus nuotolinis“, – apie pažintį su Belgijos dviračių sporto federacijos technikos direktoriumi pasakojo S. Petrauskas.

Dviračių sporto atstovai dar gali registruotis seminarui iki gegužės 4 d. (antradienio) pabaigos. 

REGISTRACIJOS FORMA ČIA:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3ZKArnJ9SaMKRnXWnRg6NzNDSTzB8h4XXC4wYovqbgGP6bA/viewform

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)