Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviračių treko varžybose Minske – Simonos Krupeckaitės pergalė

Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengianti Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė šventė pergalę Baltarusijos sostinėje Minske vykstančiose tarptautinėse treko varžybose „Grand Prix Minsk“. 33 metų lietuvė laimėjo sprinto rungtį.

Simona Krupeckaitė Minske

Dviračių sporto klubo „Minsk“ nuotrauka.

Buvusi pasaulio ir Europos čempionė S.Krupeckaitė ketvirtfinalyje įveikė rusę Olgą Gončarovą, pusfinalyje 2-0 nugalėjo kitą rusę Dariją Šmeliovą, o finale 2-0 pranoko dar vieną Rusijos dviratininkę Anastasiją Voinovą, kuri yra pasaulio ir Europos komandų sprinto bei 500 m pavienio starto lenktynių čempionė.

Miglė Marozaitė ketvirtfinalyje pralaimėjo vėliau bronzos medalį pelniusiai D.Šmeliovai. Kovoje dėl 5-8 vietų Miglė buvo antra ir galutinėje įskaitoje užėmė šeštą vietą.

Atrankos varžybose geriausiai pasirodė A.Voinova. Ji 200 m iš eigos įveikė per 11,040 sek. S.Krupeckaitė buvo antra (11,170 sek.), o M.Marozaitė – šešta (11,674 sek.).

Vyrų sprinto rungtyje, kurioje dalyvavo net 31 dviratininkas, Vasilijus Lendelis užėmė devintą, o Svajūnas Jonauskas – 13-ą vietas. Nugalėjo ukrainietis Andrijus Vynokurovas.

V.Lendelis aštuntfinalyje pralaimėjo rusui Kirilui Samusenkai, o pirmajame paguodos važiavime finišavo antras ir nepateko į ketvirtfinalį.

Atrankos varžybose V.Lendelis buvo šeštas (10,232 sek.), o S.Jonauskas liko 13-as (10,500 sek.) ir negavo teisės dalyvauti aštuntfinalyje.

Trečiadienį moterų skrečo (40 ratų; 10 km) rungtyje Olivija Baleišytė tarp 17-os dalyvių buvo aštunta, o Kristina Jakubovskaja nefinišavo. Nugalėjo baltarusė Ina Savenka.

Tik antrą kartą moterų daugiakovės varžybose (omniumo) dalyvaujanti O.Baleišytė po trijų rungčių užima penktą vietą (94 tšk.), o K.Jakubovskaja yra paskutinė, 13-a (54 tšk.). Pirmauja baltarusė Tatjana Šarakova (112 tšk.).

17-metė O.Baleišytė skrečo rungtyje (40 ratų; 10 km) buvo septinta, 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse – penkta, o atkrintamosiose lenktynėse – ketvirta.

Penktadienį daugiakovės varžybų dalyvės dalyvaus 500 m pavienio starto lenktynėse, rato iš eigos rungtyje ir grupinėse lenktynėse.

Birželio 1-2 dienomis Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vyks Lietuvos dviračių treko čempionatas, o birželio 4-5 dienomis – tarptautinės dviračių treko varžybos „Panevėžys 2016“.

Informaciją parengė Tomas Gaubys