Dviratininkai Rasa Leleivytė ir Venantas Lašinis – Baltijos čempionai!

Antrus metus iš eilės surengto Baltijos dviračių plento čempionato moterų ir vyrų grupinėse lenktynėse triumfavo Lietuvos atstovai – Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“) ir Venantas Lašinis („Kaunas“/Klaipėdos „Viesulo“ SC). Už pergales jiems atiteko po 1000 eurų.

Baltijos čempionato jaunučių merginų lenktynėse trečią vietą iškovojo Lietuvos čempionė Orinta Kiseliūnaitė (Panevėžio „Fortūna“). Aštuoneriose Baltijos čempionato lenktynėse vietas pirmuosiuose šešetuose užėmė 15 Lietuvos dviratininkų. Savaitgalį dviratininkai Kuldygoje (Latvija) kovojo net tik dėl Baltijos, bet ir dėl Estijos, Latvijos ir Lietuvos čempionų titulų. Baltijos dviračių plento čempionatas Kuldygoje vyko po 18 metų pertraukos.

R. Leleivytė (nuotraukoje – viduryje) 100 km nuvažiavo per 2 val. 47 min. 2 sek. Po finišo sprinto antra buvo Italijoje gimusi Latvijos atstovė Anastasija Carbonari („Valcar Travel&Service“), trečia – estė Aidi Gerde Tuisk („Eneicat RBH Global“), ketvirta – Olivija Baleišytė („Dubai Police“), o penkta – praėjusių metų Baltijos čempionė Inga Češulienė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“, +2 sek.). Lenktynėse dalyvavo beveik 70 elito, jaunimo, jaunių ir veteranių grupių atstovių.

R. Leleivytė Lietuvos grupinių lenktynių čempione tapo penktą kartą. Ji šią rungtį laimėjo ir 2007, 2009, 2011 bei 2018 metais. Beje, Rasa Lietuvos čempionate dalyvavo po ketverių metų pertraukos. Sidabro medalį pelnė O. Baleišytė. Ji pakartojo savo 2018 metų pasiekimą. Bronza atiteko keturiskart Lietuvos čempionei I. Češulienei. Ketvirta buvo Akvilė Gedraitytė („Dubai Police“), penkta – Auksė Strainytė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“), o šešta – Rasa Pocytė („Impuls Racing Team“).

I. Češulienė, kuri trečiadienį Latvijoje tapo Lietuvos asmeninių lenktynių laikui čempione, savo apdovanojimų kolekcijoje turi 13 šalies pirmenybių medalių (7-3-3). Ji yra tituluočiausia tarp aktyvių Lietuvos dviratininkių. Katažina Sosna yra iškovojusi 10 Lietuvos čempionatų medalių (3-5-2), o R. Leleivytė ­­– 9 (5-2-2).

Vyrų elito lenktynėse netikėtai triumfavo V. Lašinis. Jis 164 km nuvažiavo per 3 val. 38 min. 20 sek. Po finišo sprinto antrus metus iš eilė antras buvo estas Mihkel Raim („Burgos-BH“), trečias – kitas estas Siim Kiskonen („St. Etienne Loire“), ketvirtas – Lietuvos jaunimo čempionas Aivaras Mikutis („Ampler-Tartu 2024/Kauno SM „Gaja“), penktas – Ignatas Konovalovas („Groupama – FDJ“), o šeštas – latvis Emils Liepinš („Trek – Segafredo“).

Venantas Lašinis (v). Foto: Tomas Gaubys

Lietuvos grupinių lenktynių čempiono titulą pirmą kartą iškovojo V. Lašinis. 2020 metais jis pelnė sidabrą, o 2019 metais – bronzą. Sidabrą antrus metus iš eilės iškovojo 19-metis A. Mikutis, o bronzą – čempiono titulą gynęs I. Konovalovas. Ketvirtas buvo Žygimantas Matuzevičius (Sostinės SC/„Philippe Wagner Cycling“), penktas – Evaldas Šiškevičius („Go Sport Roubaix Lille Metropole“), o šeštas – Edgaras Kovaliovas („Top Team Cycling“).

Dukart Lietuvos grupinių lenktynių čempionas I. Konovalovas Lietuvos čempionatuose jau iškovojo 19 medalių (9-6-4). Ignatas pralenkė Gediminą Bagdoną (7-8-3). E. Šiškevičius turi 12 medalių (2-3-7).

Lenktynėse dalyvavo beveik 80 dviratininkų.

Baltijos čempionato jaunučių merginų grupinėse lenktynėse (48 km) O. Kiseliūnaitė, kurią treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė, po finišo sprinto į priekį praleido tik dvi estas – Natali Nigul ir Mariją Treier. Šešta finišavo Auksė Lekavičiūtė (Šilalės SM/„Kvėdarna“).

Lietuvos jaunių čempione tapo Karina Samokišina (Panevėžio RSSG, treneris Aleksandras Mitunevičius). Ji tarp Baltijos šalių jaunių buvo penkta. Lietuvos jaunių vicečempione tapo šešta finišavusi Skaistė Mikašauskaitė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“). Pastaroji praėjusį trečiadienį laimėjo Lietuvos čempionato asmenines lenktynes laikui. Bronzos medalį grupinėse lenktynėse pelnė 11-a finišavusi Eglė Dubauskaitė (Panevėžio RSSG).

Baltijos čempionato jaunių vaikinų lenktynes (110 km) laimėjo estas Romet Pajur – 2 val. 42 min. 9 sek. Rokas Adomaitis („Cannibal Team“) užėmė septintą, Aironas Gerdauskas (Utenos DSC) – devintą, o Kristupas Mikutis (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) – 13-ą vietas. Lenktynėse dalyvavo per 50 dviratininkų.

Rokas, kurį treniruoja Andrejus Dolgovas ir Rojus Adomaitis, tapo Lietuvos jaunių čempionu. R. Adomaitis šalies jaunių čempiono titulą iškovojo ir asmeninėse lenktynėse laikui. A. Gerdauskas grupinėse lenktynėse iškovojo sidabro, o K. Mikutis – bronzos medalius.

Baltijos čempionato jaunučių vaikinų lenktynėse (69,5 km; 65 dalyviai) Titas Laurinavičius (Kauno SM „Gaja“) iškovojo penktą vietą. Nugalėjo estas Henri Arjus – 1 val. 51 min. 15 sek. Nikolas Klimavičius (Utenos DSC) finišavo devintas, Rapolas Valeika (Klaipėdos „Viesulo“ SC) – 14-as, o Ignas Kertenis (Žiežmariai) – 15-as.

Lietuvos čempionato 30-39 metų veteranų grupėje nugalėjo Jurgis Pakėnas („Top Team Cycling“). Antras buvo jo komandos draugas Andrejus Dolgovas, o trečias – Tomas Micė („Velonova – Bioracer“). 40-49 metų veteranų grupėje pirmą vietą iškovojo Marius Zaleskis (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“), antrą – Valerijus Novikovas („Kaunas“), trečią – Darius Strolė, o ketvirtą – Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis („Voltas“). 30-49 metų veteranų ir mėgėjų lenktynėse (108,8 km) J. Pakėnas tarp trijų šalių dviratininkų buvo ketvirtas. Lietuvos mėgėjų čempionu tapo Kazimieras Kasteckas („Veloklinika“), antra vietą užėmė Vidmantas Banys, o trečią – Viktor Meduneckij (abu – „Laikyk kardaną“).

50-54 metų veteranų grupėje Lietuvos čempionu tapo Audrius Meskys („Velomanai“). Sidabrą iškovojo Pranas Knieža („Velo Ghost Veloma“), o bronzą – Vilmantas Audzijonis („Kaunas“).

55-64 metų veteranų grupėje nugalėjo Valdas Vainius („Ultrabike – Tova“). Antras buvo Tautvydas Laucius, o trečias – Vytautas Andruška.

50-64 metų veteranų lenktynėse (70 km) A. Meskys tarp trijų šalių dviratininkų buvo penktas.

65 metų ir vyresnių veteranų grupėje (30,8 km) Lietuvos čempionu tapo Vytautas Mažeika („Nikeliuotas špykis“). Sidabrą pelnė Petras Kiušas („Dviratai – Daistatus“), o bronzą – Jurij Žukov („Top Team Cycling“). Šios grupės lenktynėse tarp trijų šalių dviratininkų V. Mažeika buvo trečias, o P. Kiušas – šeštas.

Baltijos šalių čempionai ir dviračių sporto federacijų prezidentai. Foto: Tomas Gaubys

Baltijos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse dalyvavo 540 dviratininkų. Kuldygoje lenktyniavo beveik 130 Lietuvos dviratininkų. Lietuvos moterų ir vyrų elito grupių prizininkai buvo apdovanoti šalies čempionato rėmėjos – Palangoje įsikūrusios sanatorijos „Gradiali“ dovanomis, visiems prizininkams atiteko namų kino platformos „Žmonės Cinema“ dovanų kuponai ir LDSF dovanos.