Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviratininkas Evaldas Šiškevičius pasižymėjo lenktynėse „Paryžius – Nica“

Prancūzijoje vykstančių 74-ųjų daugiadienių „WorldTour“ serijos dviračių lenktynių „Paryžius – Nica“ antrajame etape (213,5 km) pasižymėjo Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“). 27 metų lietuvis dalyvavo dienos pabėgime, laimėjo abu tarpinius sprinto finišus (25 ir 196,5 km), o kalnų finiše (164 km) buvo antras.

E.Šiškevičius, prancūzas Anthony Delaplace’as („Fortuneo – Vital Concept“), austras Matthias Braendle (IAM) ir etiopas Tsgabu Grmay’us („Lampre – Merida“) atitrūko jau pačioje etapo pradžioje. Per 20 km atkarpą jie įgijo net 10 min. 15 sek. pranašumą. 80-ajame kilometre bėglių ketveriukė pagrindinę grupę lenkė penkiomis minutėmis, o, iki finišo likus 31 km, skirtumas sumažėjo iki minutės. Netrukus iš lyderių ketverto „išplaukė“ T.Grmay’us, o kiek vėliau – A.Delaplace’as. Priekyje likusius Lietuvos ir Austrijos dviratininkus pagrindinė grupė pavijo iki finišo likus 12 km.

2016030839_GDC_1472

© ASO/G.Demouveaux 

Po finišo sprinto pirmas finišavo prancūzas Naceras Bouhanni („Cofidis, Solutions Credits“), tačiau už varžovo blokavimą pergalė iš jo buvo atimta. Etapo nugalėtoju buvo paskelbtas antras finišavęs lenktynių lyderis australas Michaelis Matthews’as („Orica Greenedge“). Penktą vietą užėmė Ignato Konovalovo komandos draugas prancūzas Arnaud’as Demare’as (FDJ).

I.Konovalovas (+5 sek.) finišavo 47-as, o E.Šiškevičius (+6.35) – 169-as. Bendrojoje įskaitoje Ignatas iš 22-os vietos pakilo į 20-ą. Jis nuo lyderio M.Matthews’o atsilieka 37 sek. Evaldas (+10.42) tarp 172 klasifikuotų dviratininkų yra 157-as.

Septynių etapų lenktynės baigsis sekmadienį.

Informaciją parengė Tomas Gaubys