Evaldas Šiškevičius pelnė 30 pasaulio reitingo taškų

Trečiadienį, balandžio 7-ąją, Belgijoje 109-ąjį kartą surengtose dviračių lenktynėse „Scheldeprijs“ (UCI Pro kategorija) Evaldas Šiškevičius („Delko“) po finišo sprinto iškovojo 11-ą vietą. 32-metų lietuvis pelnė 30 pasaulio reitingo taškų, kurie įkris ir į Lietuvos taupyklę šalių įskaitoje.

Evaldas Šiškevičius. Foto: „Delko“

Pirmąją pergalę šį sezoną iškovojo Belgijos dviratininkas Jasper Philipsen („Alpecin – Fenix“). Jis 194 km nuvažiavo per 4 val. 3 min. 30 sek. (vid. greitis – 47,803 km/h). Nugalėtojui atiteko 200 pasaulio reitingo taškų. 2-3 vietas užėmė „Deceuninck – Quick Step“ komandos nariai – atitinkamai šiemet jau 5 pergales iškovojęs airis Sam Bennett ir 2011 metų pasaulio čempionas ir daugkartinis „Tour de France“ ir „Giro d’Italia“ etapų nugalėtojas britas Mark Cavendish. Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-22 vietas užėmusiems dviratininkams.

„Lenktynės buvo labai greitos ir nervingos. Grupė prie šoninio vėjo skilo kelis kartus. Iki finišo likus apie 70 km susidarė 30 dviratininkų grupė, kurioje buvo dauguma favoritų. Finišas nesusiklostė taip, kaip norėjau, bet diena buvo visai nebloga“, – sakė E. Šiškevičius.

Iš 149 startavusių dviratininkų klasifikuoti 77. Lenktynėse dalyvavo 7 šalių čempionai.

REZULTATAI

2005 metais turtingą istoriją turinčiose „Scheldeprijs“ lenktynėse 2-ą vietą iškovojo Tomas Vaitkus. Pernai šiose lenktynėse E. Šiškevičius buvo 22-as.

Dabar vieno vieno geriausių Lietuvos dviratininkų laukia lenktynės arba Ispanijoje, arba Prancūzijoje. „Gaila, kad nukėlė balandžio 11-ąją turėjusias vykti legendines lenktynes „Paryžius – Rubė“, nes rengiausi būtent joms. Artimiausiomis dienomis nuspręsime, ar vyksiu į „Volta a la Comunicat Valenciana“ (04.14-18, UCI Pro, Ispanija), ar į „4 Jours de Dunkerque“ (05.04-09, UCI Pro, Prancūzija) daugiadienes lenktynes“, – sakė E. Šiškevičius.

Taip pat trečiadienį pirmą kartą surengtose moterų „Scheldeprijs“ (UCI I kategorija) lenktynėse dalyvavo trys lietuvės, atstovaujančios Italijos komandai „Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“: Olivija Baleišytė finišavo 32-a, Inga Češulienė (+7 sek.) – 53-ia, o Rasa Leleivytė nefinišavo.

Nugalėjo 2019 metų Europos žaidynių čempionė olandė Loren Wiebes (DSM). Ji 136 km nuvažiavo per 3 val. 26 min. 49 sek. (vid. greitis – 39,455 km/h). Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-51 vietas užėmusioms dviratininkėms.

Iš 152 lenktynių dalyvių klasifikuota 111.