Dviratininkas Paulius Šiškevičius lenktynėse Lenkijoje finišavo ketvirtas

Sekmadienį Lenkijoje baigėsi 24-osios tarptautinės daugiadienės dviračių lenktynės „Baltyk – Karkonosze Tour“ (2.2 kategorija), kuriose dalyvavo šeši pirmą sezoną gyvuojančios Lietuvos komandos „Staki – Baltik vairas“ nariai.

Paskutiniame, šeštajame, etape ketvirtas finišavo 2014 metų Lietuvos čempionas Paulius Šiškevičius.

Paulius Šiškevičius

Nugalėjo lenkas Maciejus Paterskis („CCC Sprandi Polkowice“). Jis 89,3 km nuvažiavo per 2 val. 26 min. 27 sek. P.Šiškevičius į priekį dar praleido kitą lenką Kamilį Zielinskį („Domin Sport“) ir italą Davidę Pacchiardo („GM Europa Ovini“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-13 vietas užėmusiems dviratininkams.

Iš lietuvių į 30-uką dar pateko Venantas Lašinis. Jis finišavo 29-as (+1.03).

Paskutinysis etapas buvo labai sunkus. Apmaudu dėl Darijų Džervų ištikusios nesėkmės. Dalyvaujant pabėgime, jam nutrūko dviračio grandinė“, – sakė „Staki – Baltik vairo“ vadovas Deividas Vileniškis.

Sekmadienį vyko ir penktasis etapas – 11,6 km pavienio starto lenktynės. Nugalėjo lenkas Mateuszas Taciakas („CCC Sprandi Polkowice“) – 25 min. 30 sek. Geriausiai iš „Staki – Baltik vairo“ komandos pasirodė taip pat 22 metų P.Šiškevičius. Jis užėmė 32-ą vietą (+2.48).

Pirmąsias tris vietas šiose varžybose užėmė Lenkijos komandos „CCC Sprandi Polkowice“ nariai. Nugalėtoju tapo M.Taciakas. Antroje vietoje – M.Paterskis (+35 sek.), o trečioje – bulgaras Nikolajus Mihailovas (+1.01).

P.Šiškevičius (+3.16) užėmė 18-ą, V.Lašinis (+6.11) – 35-ą, Mykolas Račiūnas (+13.36) – 66-ą, o Martynas Maniušis (14.35) – 71-ą vietas. Lenktynėse dar dalyvavo Darijus Džervus ir Gintaras Svetikas.

Iš 132 startavusių dviratininkų klasifikuoti 89.

Komandų įskaitoje „Staki – Baltik vairas“ užėmė devintą vietą.

„Lenktynės buvo aukšto lygio ir džiaugiamės, kad jose dalyvavome. Puikiai dirbo visa komanda. Džiugu, kad lenktynių metu dviratininkai vis geriau supranta vienas kitą“, – teigė D.Vileniškis.

Lenktynėse (760 km) dalyvavo 19 komandų iš dešimties šalių.

1999 metais šias lenktynes laimėjo Raimondas Rumšas. Tada jis atstovavo Lenkijos komandai „Mroz“.

Staki – Baltik vairas“ gegužės 27-28 dienomis dalyvaus „Tour of Estonia“ lenktynėse (2.1 kategorija). Vėliau mūsų šalies komandos laukia startai Belgijoje ir Slovakijoje.