Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviratininkas R. Navardauskas pirmavo, bet pergalę iškovojo jo komandos draugas

Sekmadienį Italijoje vykusiose 39-osiose dviračių lenktynėse „Gran Premio Industria & Artigianato“ (1.1 kategorija) lietuvis Ramūnas Navardauskas („Cannondale“) finišavo šeštas ir pelnė 40 pasaulio reitingo taškų.

ph. Giovanni Rastrelli 06

© Giovanni Rastrelli 

Nugalėjo Ramūno komandos draugas australas Simonas Clarke’as. Jis 199,2 km nuvažiavo per 4 val. 59 min. 45 sek. (vid. greitis – 39,873 km/h). 2-4 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 33 sek. Antras finišavo italas Andrea Fedi („Southeast – Venezuela“), trečias – italas Giovannis Viscontis („Movistar“), o ketvirtas – kolumbietis Rigoberto Uranas („Cannondale“). Dar po 10 sek. finišavo devynių dviratininkų grupė, kurioje buvo ir R.Navardauskas. Jį prieš pat finišą aplenkė italas Francesco Gavazzis („Androni Giocatolli – Sidermec“).

Iš 132 startavusių dviratininkų klasifikuoti 74.

Nuvažiavus kiek daugiau nei dešimt kilometrų susiformavo keturių bėglių grupelė. Ją sudarė R.Navardauskas, vokiečiai Jasha Suetterlinas („Movistar“), Michaelis Schwarzmannas („Bora – Argon 18“) ir šveicaras Pirminas Langas (IAM). Iki finišo likus 130 km, jie buvo įgiję septynių minučių persvarą. Antrojoje lenktynių pusėje reikėjo įveikti keturis ratus po 27 km su 10 km ilgio įkalne. Iki finišo likus 48 km, priekyje važiavo tik R.Navardauskas ir P.Langas. Likus 16 km, paskutinį kartą kylant įkalne, Ramūnas liko vienas, o persekiotojai jau buvo netoli. Iš persekiotojų grupės spurtavęs S.Clarke’as pavijo savo komandos draugą iš Lietuvos ir sulaukė jo svarios pagalbos kylant įkalne. Po to Ramūnas atsidūrė persekiotojų grupėje, o S.Clarke’as išsaugojo savo pranašumą iki pat finišo.

„Smagiai palenktyniavome. Jeigu priekyje būtumėme ilgiau išsilaikę trise, tai būčiau mažiau pavargęs ir, galbūt, persekiotojai būtų nebepaviję“, – sakė R.Navardauskas.

Oro sąlygos dviratininkų nelepino. „Oras jau nuo lenktynių pradžios buvo prastas – lijo, gavome net krušos, termometras rodė tik 10-12 laipsnių šilumos. Sušildavau tik važiuodamas į kalną. Nemaniau, kad pavyks baigti lenktynes“, – pasakojo pernai pasaulio čempionato bronzos medalį iškovojęs Lietuvos dviratininkas.

Trečiadienį R.Navardauskas startuos Italijoje prasidėsiančiose 51-osiose daugiadienėse lenktynėse „Tirreno – Adriatico“.

Informaciją parengė Tomas Gaubys