Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviratininkas Ramūnas Navardauskas – geriausias 2015 metų Lietuvos sportininkas!

Antradienį vakare Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre surengtos „Lietuvos sporto apdovanojimų 2015“ iškilmės. Jose Metų sportininku paskelbtas dviratininkas Ramūnas Navardauskas, pernai Ričmonde (JAV) vykusio pasaulio čempionato grupinėse lenktynėse iškovojęs bronzos medalį.

IMG_3876

Tomo Gaubio nuotr.

R. Navardauskas tapo septintuoju dviračių sporto atstovu, nuskynusiu geriausio šalies sportininko laurus. Iki šiol geriausiais Lietuvos atletais buvo išrinkti Remigijus Lupeikis (1995 m.), Diana Žiliūtė (1998 m.), Edita Pučinskaitė (1999 m.), Rasa Polikevičiūtė (2001 m.), Raimondas Rumšas (2002 m.) ir Simona Krupeckaitė (2009 ir 2010 m.).

„Daug mieliau dabar sportuočiau. Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie mano pergalių“, – atsiėmęs prizą sakė R. Navardauskas, kuriam sausio 30 dieną sukaks 28-eri.

Iš Kvėdarnos (Šilalės raj.) kilusį dviratininką apdovanojo olimpiniai čempionai Daina Gudzinevičiūtė ir Arminas Narbekovas.

R. Navardauskas, kuris į apdovanojimų ceremoniją iš Ispanijos atvyko kartu su savo širdies drauge, taip pat dviratininke Gabriele Jankute, buvo tarp trijų pretendentų ir „Metų pergalės“ nominacijoje. Joje nugalėjo kanojininkas Henrikas Žustautas.

Laureatus rinko Lietuvos sporto apdovanojimų (LSA) tarybos nariai – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD), Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) atstovai ir portalo Lrytas.lt lankytojai. Iš viso įteikta 11 apdovanojimų.

Geriausią moterų komandą – irkluotojas Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę – apdovanojo olimpinis treko dviračių čempionas Artūras Kasputis.

R. Navardauskui antradienį buvo įteiktas ir LSŽF prizas. Gruodį sporto žurnalistai dviratininką išrinko Metų pašnekovu.

Ramūnas taip pat nugalėjo geriausio 2015 metų Lietuvos dviratininko rinkimuose, kuriuos surengė Lietuvos dviračių sporto federacija.

„Tiek 2015-ieji, tiek 2014-ieji man buvo gana sėkmingi metai, negaliu skųstis. Kasmet stengiuosi išsilaikyti tarp pajėgiausių dviratininkų. Pernai pavyko tapti pasaulio čempionato bronzos medalininku. Tuo labai džiaugiuosi“, – antradienį žurnalistams sakė R. Navardauskas.

Paklaustas, ko dviračių sporto gerbėjai gali laukti iš jo 2016 metais, pasaulio pirmenybių prizininkas ir „Tour de France“ lenktynių etapo nugalėtojas atsakė: „Dviračių sportas labai nenuspėjamas. Startuojame tarp 200 sportininkų, varžybos visada būna permainingos. Sunku pasakyti, kaip susiklostys ateinantis sezonas. Jeigu traumos aplenks, tikiuosi bent kažką pavyks pakartoti ar išsilaikyti netoli to lygio.“

IMG_3892           IMG_3903            IMG_3888

Tomo Gaubio nuotr.

PL4_5458           PL4_5410

Alfredo Pliadžio nuotr.

R. Navardausko komandos „Cannondale-Garmin“ (JAV) treniruočių stovykla prasidės jau ketvirtadienį Žironoje (Ispanija), o sezoną Ramūnas pradės sausio 31 dieną lenktynėmis Maljorkoje (Ispanija).

Informaciją parengė Tomas Gaubys.