Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviratininkas Ramūnas Navardauskas puikiai pradėjo sezoną (komentaras)

Ramūnas Navardauskas

Dviratininkas Ramūnas Navardauskas („Cannondale“) ketvirtadienį Maljorkoje (Ispanija) vykusiose lenktynėse „Trofeo Felanitx-Ses Salines-Campos-Porreres“ (UCI kategorija 1.1) finišavo ketvirtas. Praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas, kuriam šeštadienį sukaks 28-eri, pelnė 60 pasaulio reitingo taškų.

Tai buvo pirmosios Ramūno lenktynės šį sezoną.

Ramūnas Navardauskas

© Tomas Gaubys

Po finišo sprinto nugalėjo vokietis Andre Greipelis („Lotto Soudal“). 33 metų dviratininkas 176,2 km nuvažiavo per 4 val. 5 min. 15 sek. ir iškovojo 124-ąją pergalę savo karjeroje. Antrą vietą užėmė airis Samas Bennettas („Bora-Argon 18“), o trečią – norvegas Edvaldas Boassonas Hagenas („Dimension Data“).

16Mall1_greipel_-e1454001979693-1

© vueltamallorca.com

Lenktynėse dalyvavo 166 dviratininkai.

„Cannondale“ komandoje ketvirtadienį debiutavo 24 metų Latvijos dviratininkas Tomas Skujinis. Jis ir Ramūnas per varžybas Ispanijoje yra apsistoję tame pačiame kambaryje.

„Džiaugiuosi, kad pirmasis sezono startas man susiklostė gana gerai. Likau tik per pusę dviračio nuo trečios vietos, – sakė R. Navardauskas. – Lenktynių pradžioje netrūko jaudulio. Baiminausi, kad galiu greitai pavargti. Sezono pradžioje, kol neįsitikini, ar gerai treniravaisi, ar ne, visada jaudiniesi. Šiandien buvo ir sunkių, ir lengvų momentų, bet svarbiausia, kad viskas baigėsi gerai.“

Ramūnas teigė, kad lenktynių trasa buvo nesudėtinga, be didelių kalnų, todėl labai tiko sezono pradžiai. „Ir oras buvo geras – apie 20 laipsnių šilumos. Galiu skųstis tik dėl to, kad paskutiniuosius 30 kilometrų į akis labai spigino saulė“, – linksmai nusiteikęs įspūdžiais dalijosi geriausias praėjusių metų Lietuvos atletas.

R. Navardauskas sakė, kad per lenktynes reikėjo būti atsargiam, nes startavo nemažas būrys žemesnio lygio dviratininkų, kurie  dažnai trasoje būna labai agresyvūs. Pagrindiniame lenktynių pabėgime dalyvavo trys dviratininkai – portugalas Domingos Goncalves („Caja Rural“), ispanas Eneko Lizarralde („Euskadi Basque Country–Murias“) ir vokietis Grischa Janorschke („Roth“). Jie pabėgo dar nenuvažiavus 30 km. Trijulė buvo įgijusi daugiau nei keturių minučių persvarą. Pagrindinė grupė, daugiausia „Lotto Soudal“ komandos pastangomis, pavijo pabėgėlius iki finišo likus apie 25 km.

„Tada, kai „Lotto Soudal“ ėmėsi darbo, pasimatė, kas yra mėgėjai ir kas yra profesionalai. Prisipažinsiu, kad buvo sunku ir man. Artėjant link finišo buvo nedidelis pakilimas, kuriame bandė nuvažiuoti abu mūsų Tomai – latvis Skujinis ir olandas Slagteris. Tačiau grupė neleido jiems pabėgti. Iki finišo likus keturiems kilometrams, greitis buvo didžiulis. Tada stengiausi išlikti ramus. Porą kilometrų man padėjo komandos draugas slovėnas Kristjanas Korenas, o likusius du kilometrus teko dirbti vienam. Stengiausi likti prie daugiau dviratininkų priekyje turėjusių komandų ir bandžiau finišuoti iš užuovėjos. Likau šalia prizininkų, bet dėl to nenusimenu. Pirmasis sezono startas – tikrai neblogas“, – sakė Ramūnas.

Šią savaitę vyks dar trejos „Mallorca Challenge“ serijos lenktynės. Visose jose startuos ir geriausias praėjusių metų Lietuvos dviratininkas.

Rezultatai.

176,2 km.

1.  Andre Greipel (Vokietija/Lotto Soudal) – 4 val. 5 min. 15 sek.

2.  Sam Bennett (Airija/Bora-Argon 18)

3.  Edvald Boasson Hagen (Norvegija/Dimension Data)

4.  Ramūnas Navardauskas (LIETUVA/Cannondale)

5.  Matteo Trentin (Italija/Etixx-Quick-Step)

6.  Jonas van Genechten (Belgija/IAM Cycling)

7.  Andrew Fenn (Didžioji Britanija/Sky)

8.  Filippo Fortin (Italija/GM Europa Ovini)

9.  Marc Sarreau (Prancūzija/FDJ)

10.  Albert Torres (Ispanija/Team Ecuador)…

Informaciją parengė Tomas Gaubys