Dviratininkė Aušrinė Trebaitė gimtadienio proga pasidovanojo Europos čempionato bronzos medalį

Lietuvos dviratininkė Aušrinė Trebaitė sekmadienį Grenchene (Šveicarija) pasibaigusiame šeštajame Europos dviračių treko čempionate iškovojo bronzos medalį. Panevėžietė, kuriai sekmadienį sukako 27-eri, trečią vietą užėmė daugiakovės varžybose, kurias sudaro šešios rungtys.

IMG_2182

2012 metų Europos čempionė A. Trebaitė surinko 185 taškus.

IMG_2210

Ketvirtą kartą ir trečiąsyk iš eilės Europos čempione daugiakovėje tapo Londono olimpinių žaidynių bei 2012 metų pasaulio daugiakovės čempionė britė Laura Trott. Ji Senojo žemyno pirmenybių auksą iškovojo ir 2011, 2013 bei 2014 metais. L. Trot pelnė 231 tašką. Sidabro medalis atiteko danei Amalie Dideriksen, surinkusiai 195 taškus.

IMG_2189

Ketvirta liko prancūzė Laurie Berthon (158 tšk.), penkta – lenkė Malgorzata Wojtyra (155 tšk.), o šešta – italė Simona Frapporti (154 tšk.).

Daugiakovės varžybose dalyvavo 19 dviratininkių.

IMG_2178

A. Trebaitė šeštadienį 10 km skreče buvo pirma, o 3 km persekiojimo bei atkrintamosiose lenktynėse – vienuolikta. Po trijų rungčių ji užėmė šeštą vietą. Sekmadienį ketvirtojoje rungtyje – 500 m pavienio starto lenktynėse – Aušrinė užėmė šeštą vietą ir bendrojoje įskaitoje išliko šešta. Penktojoje rungtyje – vieno rato (250 m) lenktynėse įsibėgėjus – A. Trebaitė buvo dešimta ir bendrojoje įskaitoje nukrito į aštuntą vietą.

IMG_2202

Paskutinėje rungtyje – 25 km (100 ratų) grupinėse lenktynėse su 10 tarpinių finišų – Lietuvos dviratininkė pelnė net 53 taškus. Tai leido jai pasidabinti bronzos medaliu. Aušrinė laimėjo penktąjį ir septintąjį tarpinius finišus (po 5 tšk.), o devintajame buvo antra (3 tšk.). Be to, mūsų šalies atstovė du kartus aplenkė varžoves ratu (po 20 tšk.). Trenerio Antano Jakimavičiaus auklėtinė po septintojo tarpinio finišo pakilo į trečią vietą ir išsaugojo šią poziciją iki pat lenktynių pabaigos.

A. Trebaitė pernai Europos čempionate buvo septinta, o užpernai – aštunta.

18-metė Kristina Jakubovskaja paskutinėje čempionato rungtyje – atkrintamosiose lenktynėse – tarp 14-os dalyvių liko 12-a.

Europos čempione tapo britė Katie Archibald.

Europos čempionate Lietuvai atstovavo šešios dviratininkės ir du dviratininkai.