Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dviratininkė Daiva Tušlaitė įšoko į olimpinį traukinį

Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) trečiadienį pranešė, kad Lietuvai atiteko viena vieta Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių moterų plento dviračių grupinėse lenktynėse. Olimpinis kelialapis mūsų šaliai skirtas dėl to, kad viena Lietuvos atstovė – Daiva Tušlaitė pateko į pasaulio reitingo šimtuką. Į 86-ą vietą UCI klasifikacijoje pakilusi panevėžietė ir vyks į Braziliją. 

Daiva Tušlaitė

® Tomas Gaubys

„Labai džiaugiuosi, kad D.Tušlaitei pavyko įšokti į benuvažiuojantį traukinį. Vaisių davė jos ryžtas ir kovingumas varžybose praėjusį savaitgalį. Lenktynėse Prancūzijoje šeštadienį Daiva finišavo ketvirta ir pelnė 35 pasaulio reitingo taškus. Sekmadienį ji per lenktynes Belgijoje įsirašė dar 12 reitingo taškų. Beje, iki finišo likus 4 km, Daiva griuvo, bet po to pavijo bėgles ir dar finišavo dešimta, – pasakojo Lietuvos moterų plento dviračių rinktinės vyriausiasis treneris Valerijus Konovalovas. – Prie D.Tušlaitės pasiekimų daug prisidėjo Rasa Leleivytė, Edita Janeliūnaitė ir Silvija Latožaitė.“

Lietuvos čempionė D.Tušlaitė, kurios pirmoji trenerė – Loreta Zopelienė, šių metų vasarį susilaužė dešinę ranką ir pusantro mėnesio negalėjo dalyvauti varžybose. Dabar dviratininkės ranką saugo specialus įtvaras.

V.Konovalovas tikisi, kad D.Tušlaitė olimpinėse žaidynėse tikrai nenuvils dviračių sporto gerbėjų: „Dar yra laiko visiškai išsigydyti traumą. Olimpinė trasa bus sunki, bet prognozuojame patekti į penkioliktuką, o, palankiai susiklosčius aplinkybėms, Daiva galėtų būti ir tarp aštuonių geriausiųjų.“

Mūsų šalies dviratininkės kelialapio į pavienio starto lenktynes neiškovojo.

Kelialapiai į olimpines moterų plento dviračių lenktynes išdalinti 38 šalims.

Plento dviratininkėms atranka į olimpines žaidynes vyko nuo praėjusių metų birželio 1-osios iki šių metų gegužės 31 dienos. Olimpinius kelialapius lėmė per metus sukaupti pasaulio reitingo taškai. D.Tušlaitė, kuriai birželio 18 dieną sukaks 30 metų, surinko 110 taškų. Norint patekti į šimtuką reikėjo bent 88 taškų. Rasa Leleivytė su 84 taškais reitinguota 107-oji.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių moterų grupinės lenktynės (130,3 km) vyks rugpjūčio 7 dieną. Daugiausiai – po keturias – dviratininkes jose turės Nyderlandai, JAV, Italija, Australija ir Vokietija. Po tris dviratininkes deleguos Lenkija, Švedija, Didžioji Britanija, Kanada ir Belgija.

Kaip žinoma, olimpinėse vyrų grupinėse lenktynėse (256,5 km) Lietuvai galės atstovauti du dviratininkai.

Informaciją parengė Tomas Gaubys