Dviratininkė Olivija Baleišytė – geriausiųjų šešete

Miltone (Kanada) vykstančio pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų daugiakovėje (omniume) šeštadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą. Tai – kol kas aukščiausia 19-metės lietuvės vieta šioje rungtyje planetos taurės varžybose.

Panevėžietė O. Baleišytė surinko 92 taškus.

Nugalėjo visas keturias daugiakovės rungtis laimėjusi 20-metė japonė Yumi Kajihara (154 tšk.). Antrą vietą užėmė kanadietė Allison Beveridge (120 tšk.), o trečią – Europos jaunimo vicečempionė britė Eleanor Dickinson (118 tšk.).

O. Baleišytė pirmojoje rungtyje – skreče (30 ratų, 7,5 km) – užėmė septintą, antrojoje – tempo lenktynėse – aštuntą, o trečiojoje – atkrintamosiose lenktynėse – ketvirtą vietas. Po trijų rungčių mūsų šalies dviratininkė buvo septinta. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai) – O. Baleišytė buvo devinta. Ji savo taškų kraitį papildė keturiais taškais ir bendrojoje įskaitoje pakilo vienu laipteliu.

Daugiakovėje dalyvavo 15 dviratininkių iš tiek pat šalių. Pasaulio daugiakovės reitinge klasifikuojamos 464 dviratininkės iš 50 šalių. O. Baleišytė šios rungties pasaulio reitinge užima septintą vietą.

Trenerių Antano Jakimavičiaus ir Solveigos Baleišytės auklėtinė pirmojo etapo daugiakovėje buvo dešimta, o antrojo etapo – aštunta.

O. Baleišytė penktadienį grupinėse lenktynėse dėl taškų užėmė aštuntą vietą.

Vyrų keirino rungtyje Svajūnas Jonauskas tarp 19 dalyvių buvo 12-as. Nugalėjo olandas Harrie Lavreysenas.

22 metų Lietuvos atstovas pirmo etapo trečiajame važiavime tarp septynių dalyvių buvo penktas, o antrajame paguodos važiavime finišavo antras ir pateko į pusfinalį. Svajūnas paguodoje aplenkė penkis varžovus ir į priekį praleido tik Josephą Trumaną. Antrajame pusfinalio važiavime S. Jonauskas liko paskutinis, šeštas. Mūsų šalies atstovas neaplenkė nė vieno varžovo ir B finale, kuriame kovojama dėl 7-12 vietų.

Sekmadienį S. Jonauskas dalyvavo sprinto lenktynėse. Atrankoje tarp 26 dalyvių jis buvo 23-ias. Svajūnas 200 m distanciją iš eigos įveikė per 10,19 sek. Šešioliktfinalyje S. Jonauskas nusileido 2016 metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtojui ukrainiečiui Andrijui Vynokurovui (10-as atrankoje).